Nowa era energii: Northvolt zakończył budowę swojej fabryki w Gdańsku
Gospodarka / Biznes

Nowa era energii: Northvolt zakończył budowę swojej fabryki w Gdańsku

Northvolt, europejski lider w dziedzinie zrównoważonego wytwarzania ogniw i systemów bateryjnych, ogłosił ukończenie budowy największej w Europie fabryki magazynów energii.

„W trakcie 18 miesięcy zrealizowaliśmy wymagające prace ziemne, halę produkcyjną, budynek biurowy, dwa magazyny wysokiego składowania, infrastrukturę techniczną, portiernię, parking i drogi wewnętrzne” – mówi Bartłomiej Bil, kierownik odpowiedzialny za budowę fabryki Northvolt. Łączna powierzchnia wybudowanych obiektów wynosi 25 tysięcy m2.

„Zakład produkcyjny Northvolt zasilany jest energią elektryczną pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. Wpisuje się to w model działalności naszej firmy, który zakłada wykorzystywanie jedynie zielonej energii we wszystkich fabrykach zlokalizowanych w Polsce, Szwecji i Niemczech oraz stosowanie surowców pochodzących z recyklingu” – mówi Robert Chryc-Gawrychowski, prezes oddziału Northvolt w Polsce.

Ponadto w budynkach produkcyjnych zostały zamontowane inteligentne systemy sterowania, które mają za zadanie zapewnienie ciągłości produkcji. Systemy te będą monitorować i zarządzać wszystkimi procesami produkcyjnymi w obiekcie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, na terenie zakładu zostały wymontowane kamery monitorujące oraz systemy alarmowe.

Od czerwca 2021 roku trwa montaż i uruchamianie linii produkcyjnych. Do końca sierpnia 2021 roku powinny być one w pełni funkcjonalne.

Na początku września 2021 roku zakład produkcyjny zostanie uroczyście otwarty, a jego prace mają ruszyć pełną parą.

Pomorskie Centrum Inwestycyjne w Gdańsku jest jedną z najbardziej nowoczesnych inwestycji w Polsce. Budowa zakładu została rozpoczęta na początku 2021 roku.

Inwestycja obejmuje budowę zakładu produkcyjnego, dwóch zbiorników retencyjnych oraz kilkunastu ogrodów deszczowych. Cały teren jest monitorowany przez system kamer oraz systemy alarmowe, co zapewnia bezpieczeństwo wszystkim pracownikom.

Budynki produkcyjne i biurowe mają wysokość 9,5 m, a po obu stronach znajdują się automatyczne magazyny na wysokości 30 m. Są one obsługiwane przez samojezdne wózki widłowe, które w przypadku braku komponentów, same pobierają je z magazynów.

W budynkach produkcyjnych zainstalowano inteligentne systemy sterowania, które mają za zadanie zapewnienie ciągłości produkcji. Montaż i uruchamianie linii produkcyjnych zakończy się w sierpniu 2021 roku, a oficjalne otwarcie zakładu odbędzie się we wrześniu 2021 roku.

Northvolt w Gdańsku jest jednym z liderów w dziedzinie produkcji magazynów energii. Stacjonarne i mobilne magazyny energii, a także systemy bateryjne, będą wykorzystywane do wspierania przemysłu, branży budowlanej i zmiany energetycznej. Oddział w Gdańsku dostarcza swoje produkty kluczowym klientom, takim jak Fluence, Epiroc i Pon Equipment, aby wspierać ich inicjatywy w zakresie dekarbonizacji. Magazyny energii są ważnym składnikiem transformacji energetycznej, ponieważ wspomagają zwiększenie wykorzystania OZE oraz redukcję zużycia paliw kopalnych.

Northvolt przygotowuje się do podsumowania swoich wieloletnich prac i osiągnięcia swojego planu. Budowa została zakończona, a teraz prace skupiają się na instalacji linii produkcyjnych oraz montażu wyposażenia laboratoriów, biur i pomieszczeń socjalnych. Przeprowadzka maszyn produkcyjnych oraz zespołów z dwóch wynajmowanych lokalizacji do Gdańska rozpocznie się wkrótce. Przed firmą stoi szansa, by osiągnąć sukces na koniec roku, kiedy to odbędzie się oficjalne otwarcie fabryki.

Northvolt, szwedzka firma produkująca baterie samochodowe, ogłosiła nową rekrutację do swojego nowego zakładu, która w 2022 roku ma zatrudnić 500 osób. Firma poszukuje przede wszystkim operatorów produkcji, magazynierów, inżynierów, techników automatyki, utrzymania ruchu, inspektorów jakości, specjalistów ds. zakupów, księgowości oraz specjalistów BHP.

Northvolt oferuje pracownikom nie tylko ciekawe i wymagające zadania, ale także najnowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania. Firma stawia na wykwalifikowaną kadrę, która ma wspierać jej wizję i cel.

„Wszystkie osoby zainteresowane pracą w firmie Northvolt zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć kilkadziesiąt ofert pracy. Dla naszych pracowników mamy przygotowane liczne benefity, takie jak dopłaty do posiłków, dojazdów, finansowanie szkoleń i nauki języka angielskiego czy prywatna opieka medyczna” – mówi Anna Sobolewska, dyrektor ds. komunikacji.

Northvolt jest europejskim dostawcą wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu. Northvolt zlokalizowany jest w pobliżu portu Gdańsk i terminala głębokowodnego Baltic Hub. Firma zatrudnia ponad 4500 pracowników 110 różnych narodowości i pozyskała dotychczas kontrakty o wartości ponad 55 miliardów dolarów od kluczowych klientów. Northvolt dąży do realizacji planów uwzględniających recykling baterii i wykorzystywanie surowców, które w 2030 roku w 50 proc. będą pochodziły z recyklingu.

Northvolt to europejski dostawca innowacyjnych rozwiązań bateryjnych zaprojektowanych z myślą o zrównoważonym wykorzystaniu energii i dbałości o środowisko. Firma została założona z misją budowy najbardziej przyjaznej dla środowiska baterii, która będzie charakteryzować się niskim śladem węglowym oraz możliwościami recyklingu. Northvolt zlokalizowany jest w pobliżu portu Gdańsk i terminala głębokowodnego Baltic Hub oraz zatrudnia ponad 4500 pracowników 110 różnych narodowości. Dotychczas Northvolt pozyskał kontrakty o wartości ponad 55 miliardów dolarów od wiodących klientów, w tym m.in. BMW, Fluence, Scania, Volkswagen, Volvo Cars i Polestar. Firma skupia się na realizacji ambitnego planu zakładającego recykling baterii i wykorzystywanie surowców, które w 2030 roku w 50 proc. będą pochodziły z recyklingu. Northvolt.com

Northvolt to europejska firma, która zajmuje się produkcją baterii wyprodukowanych w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej przyjaznej dla środowiska baterii o minimalnym śladzie węglowym, które będą charakteryzować się możliwościami recyklingu. Northvolt zlokalizowany jest w pobliżu portu Gdańsk i terminala głębokowodnego Baltic Hub oraz zatrudnia ponad 4500 pracowników 110 różnych narodowości. Firma odnosząca sukcesy pozyskała kontrakty o wartości ponad 55 miliardów dolarów od kluczowych klientów, w tym m.in. BMW, Fluence, Scania, Volkswagen, Volvo Cars i Polestar. Northvolt ma ambitne plany uwzględniające recykling baterii i wykorzystywanie surowców, które w 2030 roku w 50 proc. będą pochodziły z recyklingu. Northvolt.com


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ