Nowe szanse dla PKP Cargo z napędem Dragon 2
Gospodarka / Biznes

Nowe szanse dla PKP Cargo z napędem Dragon 2

Ponad dwa tysiące kierowców Bolt już przeszło osobistą weryfikację w pierwszym Punkcie Obsługi Kierowców. Teraz Bolt zapowiada otwarcie kolejnych 27 Punktów w wielu polskich miastach, takich jak Kraków, Lublin, Gdańsk, Wrocław i Poznań.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z dumą przekazał 22 marca 2023 r. w Nowym Sączu pierwszą partię 12 dwusystemowych lokomotyw elektrycznych Dragon 2, wyprodukowanych przez nowosądecki Newag.

Flota lokomotyw PKP Cargo stale się powiększa, co jest wyrazem wzajemnego zaufania przewoźnika i producenta taboru. Pojazdy te będą mogły również służyć poza granicami Polski, wzmacniając pozycję PKP Cargo na rynku europejskim.

Tego typu inwestycje są niezbędne, by zapewnić transport kolejowy na najwyższym poziomie, a przewoźnikom i producentom taboru pomóc w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Dragon 2 to nowoczesna, elektryczna lokomotywa sześcioosiowa, zaprojektowana do wykonywania ciężkich prac transportowych. Te lokomotywy wykorzystują najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu zapewniają wyższy poziom komfortu dla maszynisty. Oferują one także imponującą siłę pociągową, która w połączeniu z wysoką masą pojazdu, systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, gwarantuje bezpieczne i efektywne prowadzenie ciężkich składów towarowych.

W ramach podpisanej umowy na dostawę 31 szt. sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych, w tym 24 szt. wielosystemowych, firma dostarczyła jedną z nich wyjątkowo oklejoną znakiem Solidarności i przesłaniem Jana Pawła II: „Solidarność to jeden i drugi (…) A więc nigdy jeden przeciwko drugiemu”. Lokomotywy Dragon zapowiadają się jako wyśmienite wyposażenie.

Kontrakt o wartości ponad 518 mln zł został podpisany przez obie strony.

Komunikaty opublikowane w serwisie PAP są w wersji oryginalnej, bez wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z zapisami ustawy Prawo prasowe. (PAP)


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ