Xinhua Silk Road: Nowe możliwości handlowe między Shenzhen a Madrytem
Gospodarka / Biznes

Xinhua Silk Road: Nowe możliwości handlowe między Shenzhen a Madrytem

Od początku działalności pierwszego Punktu Obsługi Kierowców Bolt, ponad dwa tysiące kierowców przeszło tam proces weryfikacji osobistej. Teraz Bolt zapowiada kolejne 27 punktów, wśród których znajdą się między innymi Kraków, Lublin, Gdańsk, Wrocław i Poznań.

Konferencja Współpracy i Wymiany Gospodarczej i Handlowej Chiny (Shenzhen) – Hiszpania (Madryt) wywołała wielkie zainteresowanie w Madrycie, gdzie odbyła się niedawno. Samorząd Miasta Shenzhen był gospodarzem tego wydarzenia, które wzmocniło współpracę gospodarczą i handlową między Chiny (Shenzhen) a Hiszpanią (Madryt).

Podczas ostatniej konferencji zawarliśmy 13 umów współpracy, które zakładają inwestycje o łącznej wartości 1 miliarda euro. Wraz z partnerami dzielimy się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie handlu, nowoczesnych pojazdów zasilanych energią odnawialną, komunikacji, finansów, sportu i innych.

W ostatnich latach obserwowaliśmy ogromny wzrost wymiany handlowej między Chinami a Hiszpanią. Saldo handlowe osiągnęło rekordowy poziom 50 miliardów dolarów amerykańskich w 2022 roku, co zapowiada dalszy rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami.

Qin Weizhong, burmistrz Shenzhen, zachęca do zintensyfikowania pragmatycznej współpracy między obiema stronami w wielu dziedzinach – inwestycji i handlu, innowacji naukowo-technologicznej, a także w kulturze, turystyce, sporcie i innych obszarach – aby osiągnąć wzajemne i obustronne korzyści.

Laura Jarillo, D.D.G. Azji, Europy spoza Unii Europejskiej i Oceanii, podkreśliła, że Hiszpania jest liderem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, przemysłu samochodowego oraz innych gałęzi gospodarki. W Chinach działa obecnie wiele hiszpańskich firm z różnych branż: od konsumenckiej po usługową, technologiczną i przemysłową. Ponadto wiele wiodących przedsiębiorstw z Shenzhen przybyło do Hiszpanii, aby dokonać inwestycji. Wierzy ona, że udział w tym spotkaniu o charakterze integracyjnym pomoże obu stronom w zacieśnieniu współpracy.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ