Webfleet laureatem dwóch nagród za rozwiązania telematyczne w plebiscycie Fleet Derby 2024
Gospodarka / Biznes

Webfleet laureatem dwóch nagród za rozwiązania telematyczne w plebiscycie Fleet Derby 2024

Na mocy umowy podpisanej przez Polską Organizację Turystyczną ze słynnym przewodnikiem Michelin, do prestiżowej publikacji dołącza Gdańsk z województwem pomorskim, reprezentując polskie regiony obok miast wojewódzkich – Warszawy, Krakowa i Poznania. To potwierdza wysoki poziom polskiej oferty kulinarnej i stwarza nowe możliwości promocji kraju. Turystyka kulinarna rozwija się dynamicznie, będąc konsekwencją rosnącej popularności turystyki miejskiej i kulturowej.

– Webfleet po raz czwarty z rzędu zdobył nagrodę w plebiscycie Fleet Derby 2024.

– Rozwiązanie Webfleet Video zostało wyróżnione w kategorii Technologie cyfrowe: AI w transporcie, co stanowi drugą nagrodę dla tego rozwiązania w plebiscycie.

– Raport Webfleet dotyczący emisji CO2 został nagrodzony w tegorocznej edycji plebiscytu Fleet Derby, zwyciężając w kategorii Elektromobilność: Narzędzie do raportowania śladu węglowego.

Firma Webfleet, znana z globalnie uznanych rozwiązań do zarządzania flotą, Bridgestone, odniosła sukces w plebiscycie magazynu Fleet – Fleet Derby 2024. Ich zintegrowane narzędzie Webfleet Video zostało zwycięzcą w kategorii Technologie cyfrowe: AI w transporcie, natomiast Certyfikowany raport dotyczący emisji CO2 zdobył najwięcej głosów w kategorii Elektromobilność: Narzędzie do raportowania śladu węglowego. To już czwarty rok z rzędu, kiedy Webfleet został uhonorowany w plebiscycie, a także druga wygrana dla rozwiązania Webfleet Video.

„Czujemy się docenieni faktem, że firmy ponownie wybrały Webfleet Video. To rozwiązanie bazuje na technologii sztucznej inteligencji. Jej wpływ na sposób zarządzania flotami rośnie i będzie się poszerzał w ciągu najbliższych lat. Z naszych badań wynika, że AI będzie miała największy wpływ na zarządzanie flotą w ciągu najbliższych 5 lat. We wzrost inwestycji w cyfrowe rozwiązania flotowe wierzy aż 91 proc. menadżerów flot. Fleet Derby jest dla nas prestiżowym wyróżnieniem i potwierdzeniem wartości naszych innowacyjnych rozwiązań telematycznych, które tworzymy już od 25 lat – mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet. – Jesteśmy szczególnie dumni z nagrody dla naszego najnowszego certyfikowanego narzędzia do raportowania emisji CO2. Rozwiązanie to zdobywa uznanie wśród menadżerów flot, co świadczy zarówno o jego wysokiej jakości, jak i rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu rozwiązania. Nawet mniejsze firmy transportowe, które nie mają jeszcze oficjalnego obowiązku raportowania CO2, często są i tak zmuszone stosować ten pomiar jako dostawcy większych kontrahentów. Certyfikowane narzędzie Webfleet do raportowania emisji CO2 pomaga także optymalizować działania. Nagroda Fleet Derby potwierdza wysoką jakość i korzyści osiągane za pomocą tego rozwiązania”.

Webfleet Video to innowacyjne rozwiązanie, które łączy nagrania z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy, zapewniając kompleksowy wgląd w okoliczności zdarzeń drogowych. Kamera samochodowa CAM 50 wyposażona w technologię sztucznej inteligencji identyfikuje ryzykowne zachowania, takie jak korzystanie z telefonu komórkowego, jedzenie, picie i rozproszenie uwagi. Dzięki wysyłaniu alertów i sygnalizowaniu korekt zachowania podczas jazdy, kamera ta ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo kierowców i sukces firmy transportowej.

Raport dotyczący emisji CO2 w flocie pojazdów Webfleet dostarcza szczegółowych danych na temat poziomu dwutlenku węgla emitowanego przez poszczególne pojazdy. Metodologia wykorzystana do zbierania tych informacji jest certyfikowana przez TÜV Rheinland i dostarcza precyzyjnych danych dotyczących emisji CO2 w zależności od trasy i konkretnego pojazdu. Raport nie tylko pomaga w spełnieniu wymagań regulacyjnych, takich jak CSRD, ale również dostarcza informacji na temat lokalizacji, przebiegu trasy, czasu postoju oraz zużycia paliwa, co pozwala zrozumieć, w jaki sposób, gdzie i dlaczego flota emituje dwutlenek węgla.

Fleet Derby to ogólnopolski plebiscyt internetowy, który prezentuje dostawców usług flotowych oraz ich produkty, wspierające zarządzanie flotą samochodów. Konkurs dedykowany jest firmom, które mają istotny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, flotowej i elektromobilności. W 2024 roku odbyła się trzynasta edycja plebiscytu, a zwieńczeniem było uroczyste wręczenie statuetek podczas gali 19 czerwca 2024 r. Plebiscyt Fleet Derby 2024 odbywał się online na stronie www.fleetderby.pl i trwał niemal 7 miesięcy, od grudnia 2023 r. do czerwca 2024 r. Organizatorem gali i plebiscytu był zespół redakcyjny miesięcznika Fleet.

Webfleet

Rozwiązanie Bridgestone, Webfleet, jest zaufanym narzędziem do zarządzania flotą, które korzysta z niego ponad 60 tysięcy klientów na całym świecie. Służy ono do zwiększenia efektywności floty, wsparcia kierowców, poprawy bezpieczeństwa, zachowania zgodności z przepisami i prowadzenia działalności w sposób bardziej zrównoważony. Od ponad 25 lat Webfleet dostarcza menedżerom flot wglądu w dane, które pomagają im w optymalizacji działań.

Webfleet, jako część Bridgestone Mobility Solutions, dąży do prowadzenia świata w kierunku zrównoważonej przyszłości poprzez innowacyjne rozwiązania oparte na danych mobilności. Wspieramy również realizację zobowiązania Bridgestone E8, które określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom w ośmiu kluczowych obszarach: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie. Te wartości stanowią nasz kompas do wyznaczania priorytetów strategicznych, podejmowania decyzji i działań we wszystkich obszarach działalności firmy.

Więcej informacji na stronie: webfleet.com. Obserwuj nas na X: @WebfleetNews oraz LinkedIn @Webfleet i @Bridgestone Mobility Solutions. Aby uzyskać więcej informacji na temat Grupy Bridgestone, odwiedź stronę Bridgestone.com lub Bridgestone Newsroom.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ