Pomorze na czele z Gdańskiem dołącza do elitarnego grona polskich miast wyróżnionych w przewodniku Michelin
Gospodarka / Biznes

Pomorze na czele z Gdańskiem dołącza do elitarnego grona polskich miast wyróżnionych w przewodniku Michelin

Polska Organizacja Turystyczna podpisała umowę z renomowanym przewodnikiem Michelin, co oznacza, że dołącza do prestiżowej publikacji nowy region – Gdańsk z województwem pomorskim. To potwierdzenie wysokiej jakości polskiej kuchni, otwierające nowe możliwości promocji kraju. Turystyka kulinarna rozwija się dynamicznie, w związku z rosnącą popularnością turystyki miejskiej i kulturowej.

Link do materiału wideo: https://youtube.com/shorts/SbxgW86bcBg?feature=share

Michelin zakończył selekcję lokali wyróżnionych w swoim prestiżowym przewodniku. 6 restauracji otrzymało „gwiazdki”, 16 zostało uhonorowanych tytułem Bib Gourmand, a 54 znalazło się w rekomendacjach. Po raz pierwszy w historii do grona miast dołącza Pomorze ze stolicą w Gdańsku!

„Z wielką radością i satysfakcją przyjąłem wiadomość, że Pomorze wraz z Gdańskiem to kolejny – czwarty już – polski region, który uzyskał pozytywną opinię inspektorów słynnego przewodnika Michelin i tym samym dołączył do elitarnego grona najlepszych światowych destynacji kulinarnych. Polska słynie ze swojej gościnności, a kulinaria stanowią bardzo ważny element naszej kultury narodowej. Tym bardziej cieszy mnie, że wysoki poziom oferty polskich smaków został doceniony i uzyskał rekomendację tej prestiżowej kapituły. Do tej pory wyróżnionych zostało 49 polskich restauracji z Warszawy, Krakowa i Poznania. Dzisiaj lista restauracji liczy prawie 80. Serdecznie gratuluję restauratorom i jednocześnie, jako prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, jestem ogromnie dumny z tego osiągniecia. Oznacza ono bowiem, że Polska wpisuje się doskonale w najnowsze światowe trendy kulinarne i potwierdza, że nasz kraj jest wspaniałym kierunkiem podróży” – Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przewodnik Michelin, obecny na rynku od 1900 roku, jest uznawany za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie, zarówno pod względem sprzedaży, jak i historii oraz reputacji. Dołączenie Pomorza potwierdza silną markę Polski na kulinarnej mapie Europy, przyciągając coraz więcej turystów zainteresowanych bogatą ofertą gastronomiczną. Michelin Guide podkreśla, że inspektorzy zachwycili się zarówno kulinarznymi atrakcjami Gdańska, jak i jego zabytkową architekturą, która łączy się z nowoczesną zabudową nabrzeży Motławy.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ