Nowe stanowisko Piotra Malepszaka – Wiceminister Infrastruktury powołany
Gospodarka / Biznes

Nowe stanowisko Piotra Malepszaka – Wiceminister Infrastruktury powołany

Grupa Żabka świętuje w 2023 roku Jubileusz marki, zawarła umowę nabycia większości udziałów w ramach partnerstwa z jednym z liderów dystrybucji produktów FMCG w Rumunii – DRIM Daniel Distributie. Transakcja zostanie sfinalizowana po spełnieniu wszelkich wymogów prawnych.

Z przyjemnością informujemy, że Prezes Rady Ministrów, z dniem 27 grudnia 2023 r., powołał Piotra Malepszaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Powołanie nastąpiło na podstawie ustawy z 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1188 z późn. zm).

W związku z powyższym, Ministerstwo Infrastruktury po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w tworzenie odpowiednich warunków do realizacji celów, jakie stawia przed nim rząd.

Piotr Malepszak jest uznanym ekspertem w branży kolejowej, który czerpie z wieloletnich kolejarskich tradycji swojej rodziny. Oprócz studiów w Technikum Kolejowym w Poznaniu, Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, uczestniczył w stypendium Purdue University w USA.

Od 2008 do 2016 r. pełnił funkcję dyrektora Biura Dróg Kolejowych oraz pełnomocnika zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych w PKP Polskie Linie Kolejowe. W latach 2017-2018 był członkiem zarządu ds. technicznych w Kolejach Dolnośląskich SA, a następnie w latach 2018-2020 obejmował stanowisko wiceprezesa ds. komponentu kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego, a później pełnił obowiązki prezesa tej spółki. Od 2021 r. został pełnomocnikiem ds. kolei Prezydenta Miasta Gdańska, a także ekspertem Europejskiej Komisji i Europejskiego Banku Inwestycyjnego w zakresie infrastruktury kolejowej.

Ministerstwo Infrastruktury będzie odpowiadać za sprawny transport kolejowy.

Wszystkie ogłoszenia publikowane w serwisie PAP są przekazywane w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca ponosi odpowiedzialność za zamieszczone treści – zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ