Waldemar Sługocki Nowym Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
Polityka

Waldemar Sługocki Nowym Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dziś ważną informację: Premier Donald Tusk zgodził się na wniosek ministra Krzysztofa Hetmana i powołał Waldemara Sługockiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Waldemar Sługocki jest wybitnym absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który uzyskał doktorat habilitowany nauk społecznych i obecnie pełni tam funkcję profesora Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie kieruje Katedrą Polityki Regionalnej na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ma nadzieję, że Waldemar Sługocki wniosek swoim doświadczeniem w dziedzinie polityki regionalnej i nauk społecznych wniesie znaczący wkład w rozwój sektora.

Uzyskał certyfikat Executive Master of Business Administration w Collegium Humanum – Szkołe Głównej Menedżerskiej w Warszawie i podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także ukończył Apsley Business School w Londynie, specjalizując się w badaniach i analizach strategicznych.

Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r w Urzędzie Wojewódzkim w Zielonej Górze. Następnie w 1999 r. przeniósł się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, gdzie po udanych awansach zajmował stanowiska od podinspektora do zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej. W latach 2007-2008 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Żagania, po czym wrócił do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, gdzie od listopada 2008 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Planowania Przestrzennego oraz Departamentu Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W latach 2010-2011 Waldemar Sługocki był wiceministrem rozwoju regionalnego, a od stycznia do listopada 2015 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Przez ten okres jego kompetencje obejmowały głównie unijne programy Innowacyjna Gospodarka i Kapitał Ludzki, jak również kwestie polityki przestrzennej oraz program Infrastruktura i Środowisko.

Jest autorem licznych artykułów, których tematyka koncentruje się wokół polityki regionalnej, funduszy Unii Europejskiej oraz samorządu terytorialnego.

Pełnił funkcję posła Sejmu VII, IX oraz X kadencji, a także senatora IX kadencji. Współprzewodniczył pracom Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Od 2016 roku Jan Kowalski pełni funkcję Przewodniczącego lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej oraz członka Zarządu Krajowego tej partii.

Jan Kowalski jest żonaty i ma córkę.

Wszystkie informacje zamieszczane w serwisie PAP nie podlegają redakcji i są publikowane w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca odpowiada za treść przekazanych komunikatów, zgodnie z artykułem 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ