Gospodarka / Biznes

S7 Kiełpin andndash; Warszawa: Nowy odcinek drogi krajowej wkrótce w budowie!

Po szybkim okresie na NewConnect, producent gier DRAGO entertainment przygotował się do zadebiutu na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Marka słynie z wydania nagrodzonego tytułu „Gas Station Simulator”, który sprzedał się w ponad milionie sztuk i zapewnił jej szeroką popularność na całym świecie.

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza do udziału w przetargu na opracowanie projektu budowy drogi ekspresowej S7 pomiędzy Kiełpinem a Trasą Armii Krajowej (S8) w Warszawie. Inwestycja obejmuje budowę odcinka o długości 12,9 km, który stanie się północną wylotówką z Warszawy.

Ministerstwo Infrastruktury informuje o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego odcinka drogi ekspresowej S7 między Kiełpinem a Trasą Armii Krajowej (S8) w Warszawie. Inwestycja o długości 12,9 km stanie się północną wylotówką z polskiej stolicy.

Mieszkańcy Warszawy i okolicznych Łomianek czekają od dłuższego czasu na budowę drogi ekspresowej S7. Wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel, poinformował, że opracowanie projektu nowej, bezpiecznej i komfortowej trasy jest ważnym krokiem w kierunku realizacji tego zamierzenia.

Inwestycja obejmować będzie przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji dla budowy drogi ekspresowej S7. Przewiduje się budowę dwujezdniowego przekroju z trzema pasami ruchu (na niektórych fragmentach cztery), a także dwóch tuneli: na Bielanach (ok. 1000 m) i Bemowie (ok. 1100 m). Do projektu włączono również cztery węzły: Łomianki, Warszawa Wólka Węglowa, Warszawa Chomiczówka, Warszawa Północ (połączenie z Trasą Armii Krajowej S8). Prace budowlane obejmą również budowę wiaduktów, przejść podziemnych, kładek pieszo-rowerowych oraz urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przetarg nieograniczony rozpocznie się 20 listopada br., a umowa z wykonawcą zostanie podpisana w pierwszym kwartale 2024 r. Po zakończeniu opracowania dokumentacji projektowej i uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, wyłoniony w oddzielnym przetargu wykonawca przystąpi do prac budowlanych.

S7 z Kiełpina do Warszawy zapewni szybszy dojazd do stolicy z północy. Przez zurbanizowane tereny Warszawy (Bemowo i Bielany) trasa będzie wiedzieć dwoma tunelami. Długość trasy wynosi 12,9 km i rozpoczyna się w Dziekanowie Leśnym, gdzie przebiega po istniejącym śladzie ul. Kolejowej. Dalej, za węzłem Łomianki po wschodniej stronie Kanału Młocińskiego, trasa będzie wiedzieć na nasypie.

Projektowana droga ekspresowa S7 pomiędzy Kiełpinem a Warszawą zapewni krótszy czas podróży do stolicy z północy. Trasa o długości 12,9 km będzie wiedzieć od Dziekanowa Leśnego przez Bemowo i Bielany, zaś po przejściu dwa razy przez tunel, zakończy się na nasypie przy węźle Łomianki po wschodniej stronie Kanału Młocińskiego.

Kierując się wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, przemierzymy ponad 10 km, aby dotrzeć do Warszawy Wólka Węglowa. Dalej, za ul. Arkuszową w Warszawie, trasa poprowadzi nas do dwóch podziemnych tuneli – pierwszy ma długość około 1000 m, a drugi około 1100 m. Po wyjściu z tuneli droga wznosi się nad S8, tworząc widok wyjątkowy i otoczony przyrodą.

Inwestycja obejmuje budowę głównych węzłów na trasie: Warszawa Chomiczówka i Warszawa Północ. Dodatkowo, poza wiaduktami, przejściami podziemnymi, kładkami pieszo-rowerowymi, w ramach prac zaplanowano także zabezpieczenia środowiskowe, jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz ogrodzenie trasy.

Droga ekspresowa S7 jest coraz bliżej Warszawy – od węzła Gdańsk Południe do Płońska jest już 275 km gotowej trasy. W najbliższych latach szacuje się, że kierowcy będą mogli skorzystać z kolejnych 57 km trasy łączącej Płońsk i stolicę. Docelowo, do roku 2025, wybudowana zostanie część trasy S7 Czosnów – Kiełpin. Obecnie trwają prace nad wyborem wykonawcy tego odcinka.

PAP SA zobowiązuje się do publikowania komunikatów bez jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z informacjami dostarczonymi przez nadawcę. Za treść komunikatów odpowiedzialny jest nadawca – zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version