Gospodarka / Biznes

Latem trwa nadal – Polacy korzystają z uroków ciepłego września

Pogoda wrześniowa doskonale nadaje się do krótkich wypadów – potwierdzają to dane Nocowanie.pl, które wskazują, że wiele osób zostawia decyzję o wyjeździe na ostatnią chwilę. Poza tym, sezon turystyczny trwa nadal – widać to po powakacyjnym spokoju i wzroście rezerwacji hoteli. Co więcej, wielu przedsiębiorców oferuje atrakcyjne specjalne oferty, które sprawiają, że wrzesień jest jeszcze bardziej interesujący dla podróżników.

Wrzesień to idealny czas na wycieczkę po Polsce, szczególnie dla rodzin z dziećmi, które nie są ograniczone urlopami szkolnymi. Świeże powietrze, piękne widoki i możliwość spokojnego wypoczynku od tłumów, to atuty, które wielu zachęcają do wyjazdów w tym okresie.

„Upalny początek września z jednej strony skłania turystów do decyzji o jeszcze jednym krótkim wyjeździe, z drugiej strony zachęca właścicieli obiektów, by aktywnie powalczyć o gości i odpracować skutki słabszych wakacji – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl. – Naszą platformę zalewają propozycje w opcji last minute, specjalne oferty dla rodzin z małymi dziećmi czy weekendowych wypadów we dwoje” – podkreśla.

Właściciele obiektów wiedzą, że pary z małymi dziećmi są ważnym segmentem rynku, dlatego starają się przyciągnąć ich oferując udogodnienia i atrakcje, takie jak mini place zabaw czy specjalnie przygotowane jedzenie dla najmłodszych. Świadczy o tym statystyka, która wskazuje, że liczba gości, którzy dokonują rezerwacji we wrześniu wynosi średnio 2-3 osoby. Z kolei dla par, które szukają spokojnego wypoczynku bez dzieci, obiekty oferują strefy wolne od nich oraz pomysły na spędzenie czasu tylko we dwoje.

Planując wyjazd, najczęściej decydujemy się na krótkie wycieczki, szczególnie w weekendy. W czasie wrześniowych wakacji, najpopularniejszy czas trwania rezerwacji to zazwyczaj 2,77 doby. Jednakże, niezależnie czy wybieramy się sami, czy z dziećmi, zawsze możemy podejmować decyzję o wyjeździe w ostatniej chwili.

Kiedy nadchodzi czas letnich wakacji, wiele osób zastanawia się, jak najlepiej wykorzystać ten czas. W górach popularnością cieszy się oczywiście Zakopane, ale także Karpacz i Wisła. Jeśli jednak wybieramy się nad morze, to warto wybrać jeden z trzech najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów: Gdańsk, Kołobrzeg lub Sopot. A jeśli chcemy skorzystać z atrakcji miasta, to zdecydowanie polecamy Kraków, Wrocław lub Warszawę.

Rezerwacje we wrześniu były wyjątkowo opłacalne, ponieważ średnią cenę za noc wynoszącą 118 złotych utrzymała na poziomie wakacyjnym. Zdecydowanie najbardziej popularnymi formami zakwaterowania są apartamenty, które zapewniają niedrogie udogodnienia oraz samodzielne przygotowanie posiłków, co jest szczególnie atrakcyjne dla oszczędnych podróżników.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version