Gospodarka / Biznes

Światowe liderzy na Krynica Forum 2023: wyzwania i możliwości

Krynica-Zdrój, znana z malowniczego krajobrazu, w dniach 13-15 września br. odbędzie się jeden z najważniejszych kongresów regionu Europy Środkowo-Wschodniej – Krynica Forum 2023. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a liczni goście zagraniczni, tacy jak prezydent Litwy Gitanas Nausėda, premier Korei Han Duck-soo oraz były prezydent Słowenii Borut Pahor, przyciągnęli uwagę całej Europy i świata. Organizatorzy zapowiadają obecność kolejnych gości honorowych.

Polska odgrywa kluczową rolę w realizacji tej prestiżowej imprezy. Jako członek Unii Europejskiej i NATO, Polska uczestniczy w tworzeniu polityki regionalnej i międzynarodowej. Prezydent RP Andrzej Duda będąc obecny na Krynica Forum 2023, wyraża gotowość Polski do współpracy z innymi państwami w kształtowaniu nowej architektury bezpieczeństwa w obecnej sytuacji geopolitycznej. W trakcie Forum zostaną omówione tematy dotyczące współpracy międzynarodowej, inwestycji w innowacje oraz międzynarodowych formatów pomocy i odbudowy Ukrainy dotkniętej wojną.

Krynica Forum w 2022 r. okaże się miejscem, w którym podejmowane będą decyzje dotyczące wsparcia Ukrainy. Prezydent Litwy Gitanas Nausėda i były prezydent Słowenii Borut Pahor podzielą się swoimi perspektywami dotyczącymi tego tematu. Przewidziane są liczne panele i spotkania, w trakcie których omówione zostaną skutki rosyjskiej agresji w Ukraine oraz jej odbudowa po zakończeniu wojny. Uczestnicy będą także dyskutować na temat udziału polskiego biznesu. Zeszłoroczne spotkanie prezydentów Dudy i Pahora skupiło się na kwestiach wsparcia militarnego i humanitarnego dla Ukrainy, jak również jej potencjalnego członkostwa w Unii Europejskiej i NATO.

Prezydent Duda podkreślił podczas konferencji prasowej, że terytorium Ukrainy jest uznawane międzynarodowo i powinna ona odzyskać to, co jej należy. Dodał również, że wolny i demokratyczny świat winien współpracować, aby doprowadzić do realizacji tego celu.

Prezydent Pahor, który ma zaszczyt wystąpić w Krynica Forum 2023, będzie miał okazję wygłosić mowę na temat znaczenia bezpieczeństwa energetycznego oraz strategicznego dla państw Europy Środkowo-Wschodniej. Służyć to będzie jako platforma do wymiany poglądów, wymiany doświadczeń i współpracy w kontekście wsparcia i zaangażowania w pomoc dotkniętej konfliktem zbrojnym Ukrainie.

Prezydent Pahor udowodni, że Litwa jest zdeterminowana do przyłączenia się do regionu Europy Środkowo-Wschodniej w dążeniach do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, technologicznego i strategicznego. Z pewnością zaproponuje on również konkretne propozycje współpracy w kontekście osiągania celów w zakresie zarządzania energią i ochrony środowiska.

Krynica Forum 2023 będzie wyjątkowym miejscem spotkań, w którym Prezydent Pahor będzie miał szansę współpracować z przywódcami regionu Europy Środkowo-Wschodniej na rzecz wspólnego rozwoju i bezpieczeństwa. Światło, które zostanie wystawione na temat bezpieczeństwa energetycznego i strategicznego, będzie miało istotny wpływ na pomoc i wsparcie dla Ukrainy.

Korea będzie mieć szczególne miejsce na Krynica Forum 2023, gdyż jest to kraj, który osiągnął znaczące postępy w dziedzinie gospodarki i technologii w ostatnich dekadach. To zainteresowało inwestorów i liderów gospodarczych z całego świata, aby zapoznać się z koreańskimi inwestycjami w polską energetykę jądrową i transformację energetyczną. Premier Han Duck-soo będzie miał szczególne mówienie podczas Krynica Forum 2023, wraz z liczną delegacją rządową z Seulu. Projekty takie jak Mały i Duży Atom, przygotowane przez Orlen Synthos Green Energy i KGHM, będą omawiane podczas paneli dyskusyjnych.

Koreańskie wystąpienia i przemówienia na temat współpracy przemysłu zbrojeniowego między Polską a Koreą będą skupiać się na zwiększaniu potencjału Wojska Polskiego, modernizacji i wzmocnieniu za pomocą zakupów sprzętu wojskowego z Korei. Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak będzie miał zaszczyt powitać gości honorowych z Korei.

Krynica Forum 2023 będzie platformą współpracy i dialogu, która pozwoli uczestnikom na wymianę doświadczeń i wiedzy między sobą, a także na przyjrzenie się aktualnym wyzwaniom, z którymi mierzą się obecnie rządy i społeczeństwa. Wydarzenie pozwoli także na wymianę informacji na temat najnowszych trendów i innowacji w różnych dziedzinach, a także na przyglądnięcie się najlepszym praktykom i rozwiązaniom w zakresie zarządzania i polityki.

Krynica Forum 2023 będzie wyjątkową okazją do współpracy między różnymi krajami i stworzenia szerszego zrozumienia na temat wyzwań współczesnego świata. Wydarzenie będzie także szansą na wypracowanie nowych rozwiązań, strategicznych partnerstw i inicjatyw na rzecz gospodarczego i społecznego rozwoju.

Krynica Forum 2023 jako platforma współpracy i innowacji

Krynica Forum 2023 to wyjątkowe wydarzenie, stworzone z myślą o liderach politycznych, ekspertach, przedstawicielach biznesu i akademickich z wielu krajów, zaproszonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy, premiera Korei Han Duck-soo oraz prezydenta Słowenii w latach 2012-2022 Boruta Pahora.

Krynica Forum 2023 będzie platformą współpracy i innowacji, która pozwoli uczestnikom na wymianę doświadczeń i wiedzy, a także na przyjrzenie się aktualnym wyzwaniom i możliwościom innowacji w różnych dziedzinach. Wydarzenie będzie okazją do wspólnego tworzenia nowych strategii i modeli zarządzania, a także wypracowania rozwiązań, które wpłyną na rozwój gospodarczy i społeczny regionu.

Krynica Forum 2023 ma na celu zwiększenie wymiany poglądów i doświadczeń między różnymi krajami i regionami, w celu wspierania pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej i na świecie. Jest to okazja do wykorzystania współpracy regionalnej i dialogu międzynarodowego jako siły napędowej do tworzenia przyszłości.

Krynica Forum jest miejscem, w którym można wymieniać się myślami i doświadczeniami, a także tworzyć mosty między kulturami, narodami i ideologiami, aby zapewnić konstruktywne rozwiązania najważniejszych wyzwań globalnych i stworzyć lepszą przyszłość dla całego regionu CEE.

Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym Krynica Forum 2023. To wyraz uznania dla poświęcenia i zaangażowania w organizację i promocję wydarzenia, które wzmacnia innowacyjność, współpracę międzynarodową i wsparcie dla przedsiębiorczości. Miastem Gospodarzem jest Krynica-Zdrój, a Partnerami Regionalnymi są Uzdrowisko Krynica – Żegiestów SA i Województwo Podkarpackie. Do grona Partnerów Strategicznych należą PGE Polska Grupa Energetyczna, TAURON, Lasy Państwowe, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Miasto Kraków, a Partner Instytucjonalny to Narodowy Bank Polski. Partnerami Wspierającymi są PEKAO, Totalizator Sportowy, Orlen, KGHM, InPost oraz szeroka lista Partnerów, w tym: Mokate, Enea, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Polska Grupa Zbrojeniowa, Krakowski Park Technologiczny, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Port Gdańsk, Port Gdynia, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Państwowe.

Krynica Forum 2023 cieszy się dużą popularnością, co potwierdza grono Partnerów Głównych i Wspierających. Wsparcie ze strony Województwa Małopolskiego, Miasta Krynica-Zdrój oraz Partnerów Regionalnych stanowi podstawę sukcesu wydarzenia. Partnerzy Strategiczni i Instytucjonalny, w tym PGE Polska Grupa Energetyczna, TAURON, Lasy Państwowe, Jastrzębska Spółka Węglowa, Miasto Kraków i Narodowy Bank Polski są ważnymi uczestnikami Krynica Forum 2023.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego wyjątkowego wydarzenia, odwiedź oficjalną stronę internetową Krynica Forum – https://krynicaforum.pl/. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat prelegentów, paneli dyskusyjnych, wydarzeń towarzyszących oraz wszystkiego, co związane z Krynica Forum.

Krynica Forum to platforma łącząca wszystkie środowiska – biznes, politykę i naukę, na której w dniach 13-15 września 2020 roku w Krynicy-Zdroju będą wymieniane pomysły i dyskutowane najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze. Celem projektu jest budowanie relacji na najwyższym poziomie, wzmocnienie bezpieczeństwa i spójności społecznej w Polsce oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Krynickie Forum to wyjątkowe wydarzenie, którego nie możesz przegapić. Odwiedź oficjalną stronę internetową https://krynicaforum.pl/, aby uzyskać więcej informacji na temat paneli dyskusyjnych, prelegentów i wydarzeń towarzyszących. Nie przegap swojej szansy na wzięcie udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Krynica Forum 2020!

Organizator Krynica Forum deklaruje, że wydarzenie to jest jedyne w swoim rodzaju i zostanie zrealizowane w każdym roku od 2021 roku na mocy obowiązujących umów i porozumień. Zastrzega się, że Krynica Forum nie będzie kontynuacją wcześniejszych konferencji, forum lub innych imprez zorganizowanych przez jakiekolwiek podmioty lub organizatorów.

Dołącz do nas na wszystkich naszych kanałach społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i aktualizacjami od Krynica Forum:

Uzyskaj najnowsze informacje i aktualizacje od Krynica Forum, śledząc nasze profile na wszystkich kanałach społecznościowych.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version