Bezpłatne podróże na Autostradzie A1 – Nowa możliwość dla samochodów osobowych i motocyklistów
Polityka

Bezpłatne podróże na Autostradzie A1 – Nowa możliwość dla samochodów osobowych i motocyklistów

Ministerstwo Infrastruktury informuje:

Na całej autostradzie A1 wraz z odcinkiem koncesyjnym od 4 września 2023 r. od godz. 12:00 obowiązywać będzie bezpłatny przejazd dla wszystkich pojazdów osobowych i motocykli. Długość trasy wynosi 567 km, a jej przebieg zaczyna się na przejściu w Gorzyczkach i kończy w Trójmieście.

Zgodnie z ostatnią uchwałą rządową, autostrada A1 między Gdańskiem a Toruniem zostanie całkowicie zwolniona z opłat za przejazd samochodami osobowymi i motocyklami. To wielka zmiana, ponieważ nie będzie ona obowiązywała tylko w wybrane dni tygodnia – od 4 września 2023 roku będzie to obowiązywać we wszystkie dni. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wyraził swoje zadowolenie z tej decyzji, która wprowadza wakacyjne zwolnienie z opłat na całej trasie.

Wzmacniając infrastrukturę drogową w Polsce, umożliwiliśmy bezpłatny przejazd po autostradach dla samochodów osobowych i motocykli. W ramach tego projektu dokończyliśmy budowę ciągów autostradowych A1 i A4, a A2 jest już w zaawansowanej fazie budowy. Przyszłość przyniesie również rozszerzenie istniejących autostrad A1, A2 i A4 o dodatkowe pasy ruchu – stwierdził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Od 4 września 2023 r. od godziny 12:00 wprowadzonej decyzją rządu bezpłatne przejazdy na odcinku koncesyjnym Gdańsk – Toruń będą obowiązywać przez wszystkie dni tygodnia dla pojazdów osobowych o dwóch osiach i motocykli. Darmowa podróż nie będzie obejmować samochodów o dwóch osiach wyposażonych w koła bliźniacze oraz samochodów o dwóch osiach z przyczepami.

Od teraz możesz korzystać z bezpłatnego przejazdu po autostradach. Wystarczy, że wsiądziesz do samochodu i pobierzesz bilet zerowy, a następnie zwrócisz go inkasentowi przy wyjeździe. To jest wszystko, co musisz zrobić, aby cieszyć się wolnym przejazdem po autostradzie!

Kierowcy zarejestrowani w systemie AmberGO otrzymują zielone światło na zjeździe, które pozwala im przejechać bez konieczności pobierania biletu i ponoszenia opłaty za przejazd. Wystarczy, że system identyfikuje numer rejestracyjny pojazdu, aby kontynuować podróż.

Polityka bezpłatnego przejazdu autostradą A1 ma na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg publicznych w Polsce, ale również oszczędności dla kierowców. Od 8 lat eliminuje się koszty związane z przejazdami między miastami, co również przyczynia się do zwiększenia mobilności Polaków. Co więcej, zniesienie opłat autostradowych skutkuje ograniczeniem ruchu na alternatywnych drogach, co z kolei wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Każdy, kto często korzystał z autostrad, może cieszyć się ogromnymi oszczędnościami wynikającymi z tej decyzji.

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania do ich treści jakichkolwiek zmian. Nadawca komunikatu odpowiada za jego zawartość, zgodnie z przepisami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ