Nowe leczenie dla pacjentów Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku – dzięki nowoczesnemu sprzętowi
Polityka

Nowe leczenie dla pacjentów Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku – dzięki nowoczesnemu sprzętowi

Zakład Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku został gruntownie odnowiony w ramach Funduszy Europejskich. Wydano ponad 8,7 mln zł na nowoczesne wyposażenie, wymianę okien i drzwi, a także przebudowę instancji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Dzięki tym inwestycjom Zakład jest teraz nowoczesny i bezpieczny.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu, przebudowano trzy gabinety RTG, wymieniono okna i drzwi, w tym na takie z osłoną radiologiczną. Postawiono nowe ścianki działowe, zamontowano sufity podwieszane i wymalowano pomieszczenia. Ponadto przeprowadzono modernizację instancji elektrycznej, centralnego ogrzewania i gazów medycznych, oraz zainstalowano nową klimatyzację i wentylację mechaniczną.

Aby wyposażyć zakład, zakupiono najnowocześniejszy sprzęt medyczny, w tym tomograf komputerowy, stacjonarny i przyłóżkowy aparat RTG, aparat USG oraz stacje opisowe. Ponadto, w pomieszczeniach zamontowano stoły i łóżka medyczne, stanowisko do iniekcji i meble. Wszystkie zakupy finansowane były przy wykorzystaniu środków unijnych.

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, uczestnicząc w otwarciu po modernizacji placówki, zauważył, że inwestycja ta zapewnia lepsze warunki dla diagnostyki pacjentów oraz usprawnia pracę personelu.

„Obecnie wiele dziedzin medycyny nie mogłoby funkcjonować bez badań obrazowych, które służą do diagnostyki, kontroli postępów leczenia, a także w profilaktyce. Dlatego postanowiliśmy dofinansować ten projekt” – dodał Struk.

Inwestycja zrealizowana w 2021 r. i 2022 r. miała całkowity koszt 12,3 mln zł. Część tej kwoty, w wysokości 7,2 mln zł, przeznaczona została na dokumentację, roboty budowlane oraz wyposażenie, natomiast pozostałe 5,1 mln zł to wkład własny Copernicus. Dodatkowo spółka wydała ponad 3,6 mln zł z własnych środków finansowych. Środki na realizację zadania pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ