Idylliczny wypoczynek nad morzem w słonecznym weekendzie
Gospodarka / Biznes

Idylliczny wypoczynek nad morzem w słonecznym weekendzie

Pomimo krótkotrwałego ataku jesiennej pogody, prognozy na sierpniowy weekend są optymistyczne. Słońce i wakacyjne temperatury powrócą, co wywoła ogromne zainteresowanie wśród turystów. Na liście najczęściej wyszukiwanych miejscowości są głównie lokalizacje nadmorskie, jednak także Karpacz, Szczawnica i Kazimierz Dolny mają szansę na wzrost popularności. Pomimo tego, wiele miejsc w kraju zachowa swój niski poziom rezerwacji, według danych z serwisu Nocowanie.pl.

Sierpień to idealny miesiąc dla osób, które nie chcą się zbytnio zatrzymywać. Ułożenie kalendarza pozwala na czterodniowe weekendy bez rezygnowania z pracy. Chociaż jeden dzień urlopu w poniedziałek, wystarcza, by zregenerować siły i zaczerpnąć trochę radości.

„Krótkie wyjazdy na przedłużone weekendy to najwyraźniejszy trend tego sezonu – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes serwisu Nocowanie.pl. – Tym samym potwierdzają się wyniki naszej ankiety przeprowadzonej na początku wakacji wśród 2000 użytkowników serwisu, kiedy to co piąta rodzina deklarowała, że ograniczy się do krótkiego, bo tylko czterodniowego urlopu, a wyjazd na weekend planowało kolejne 14% respondentów” – podkreśla i dodaje, że średnia długość rezerwacji dokonanych w lipcu i w sierpniu to 3,6 doby hotelowej.

Hotele, restauracje i inne usługi turystyczne będą miały trudny okres. Mimo to, wielu turystów będzie mogło cieszyć się z udanych wakacji, bez martwienia się o długie kolejki do popularnych atrakcji. Liczba rezerwacji na długi weekend jest o ponad 40% mniejsza niż w zeszłym roku, ale to wciąż szansa na udany urlop.

Jeśli planujesz wyjazd na długi weekend, warto zwrócić uwagę na najczęściej wybierane przez turystów miejsca. Spośród miejscowości nadmorskich najlepiej zarezerwowane są obiekty w Kryniczie Morskiej, Międzyzdrojach, Łebie i Niechorzu. Natomiast w górach najczęściej wybieranymi kierunkami są Szczawnica i Karpacz. Wśród innych miejscowości, które cieszą się dobrym zainteresowaniem, są Jastrzębia Góra, Kołobrzeg, Sopot oraz uroczy Kazimierz Dolny.

Rezerwacje na długi weekend sierpniowy w tym roku wykazały, że średnia cena za noc pobytu dla całego kraju wynosiła nieco ponad 101 złotych, co oznacza niższy wynik niż średnia cena obowiązująca w sezonie (114 złotych). Jest to dowód na to, że turyści zaczynają szukać tańszych ofert.

„Mowa tu o średnich cenach. Warto porównywać wiele propozycji przed wyjazdem, nawet jeśli chcemy podjąć szybką decyzję na ostatnią chwilę przed upalnym weekendem. W Krynicy Morskiej za pośrednictwem naszego serwisu znajdziemy oferty czterodniowego pobytu w niezłym standardzie dla dwóch osób w cenie do 400 złotych” – podpowiada Zaniewski. Jak wynika z danych Nocowanie.pl podobnie jak w latach ubiegłych największą popularnością cieszą się apartamenty, domy gościnne i pensjonaty.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ