Czas na rewolucję: ubezpieczenia po kryzysach w EKF 2023
Zdrowie

Czas na rewolucję: ubezpieczenia po kryzysach w EKF 2023

Ubezpieczenia są w coraz szerszym zakresie dostępne na rynku, od polis dotyczących pandemii, wojny, zagrożeń technologicznych, w tym ze strony sztucznej inteligencji, po ubezpieczenia od kryzysu klimatycznego i katastrof. LUXMED oferuje szeroki wybór polis zdrowotnych. Jak twierdzi Anna Rulkiewicz, prezes zarządu LUXMED: „Zakres ubezpieczeń zdrowotnych doświadcza obecnie rewolucji”.

Eksperci, którzy wzięli udział w debacie „Rewolucja w ubezpieczeniach jako odpowiedź na doświadczenia kryzysów” podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Finansowego, potwierdzili, że kryzysy ostatnich lat sprawiły, że możliwe jest elastyczne dopasowanie ubezpieczeń do różnych sytuacji – pod warunkiem, że są one właściwie określone i zdefiniowane.

„Nie wyobrażaliśmy sobie pandemii czy wojny na terenie Europy, która spowodowała zakłócenie łańcucha dostaw i kryzys energetyczny. Tymczasem my te procesy gospodarcze, uzależnione od geopolityki i makroekonomii, ubezpieczamy, podobnie jak ryzyka związane z kryzysem klimatycznym czy katastrofami” – mówi Dorota Fal, doradca zarządu w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

Polskie firmy ubezpieczeniowe wkroczyły we współczesny świat technologii i wdrożyły innowacyjne produkty ubezpieczeniowe. W 2022 r. polskie firmy ubezpieczeniowe oferowały usługi ubezpieczeniowe warte ponad 710 mld zł, co stanowi 26,6 proc. PKB Polski. Te innowacje umożliwiają oszacowanie ryzyka związanego z szeregiem nowych zagrożeń technologicznych, takich jak cyberbepieczeństwo, sztuczna inteligencja czy blockchain, i podzielenie go na grupę osób zainteresowanych zakupem polisy ubezpieczeniowej.

Pandemia i trudności demograficzne spowodowały, że pracodawcy oraz ludzie na całym świecie potrzebują ubezpieczeń zdrowotnych, które obejmują leczenie szpitalne i świadczenia związane z dobrostanem. Właśnie dlatego prywatne polisy ubezpieczeniowe są bardziej pożądane niż kiedykolwiek wcześniej.

Według raportu przedstawionego przez Annę Rulkiewicz, prezes zarządu LUXMED, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 r. liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenia zdrowotne w Polsce wzrosła do 4,3 mln, w porównaniu do 3 mln w 2020 r., a wartość składek wyniosła 454 mln zł.

„Wiele osób dostrzega, że zarządzanie własnym zdrowiem za pomocą ubezpieczeń jest efektywne i przynosi oszczędności. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne oferują korzystniejsze warunki zarówno klientom indywidualnym, jak i pracodawcom, dla których utrzymanie pracowników w dobrym zdrowiu przekłada się na efektywność pracy” – wyjaśnia.

LUXMED to pierwsza firma w Polsce, oferująca polisy szpitalne na zasadzie świadczenia. Oprócz opieki medycznej świadczonej w sieci własnych placówek, firma specjalizuje się także w ubezpieczeniach zdrowotnych.

LUXMED zapewnia swoim klientom najwyższy poziom opieki medycznej poprzez szeroką sieć własnych placówek, a także oferuje pierwsze w Polsce polisy szpitalne na zasadzie świadczenia. Do tego dochodzą jeszcze profesjonalne usługi ubezpieczeniowe.

„Nasze polisy pokrywają 80 proc. zdarzeń medycznych, realizują w szpitalach świadczenia w postaci dużych procedur medycznych, również dotyczące nagłych wypadków. To pierwsze takie ubezpieczenie w Polsce. Zapotrzebowanie pojawiło się w efekcie pandemii i długich kolejek w państwowych szpitalach” – zaznacza Anna Rulkiewicz.

Rozwój medycyny stylu życia wykazuje, że jakość naszego życia zależy w dużej mierze od wyborów, jakie podejmujemy. Dlatego też, aby zapewnić sobie i swoim bliskim zdrowie i dobre samopoczucie, warto zacząć stosować zdrowe nawyki życiowe i zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną.

Aby zapewnić sobie zdrowie i wysoką jakość życia, warto wprowadzić zdrowe nawyki do codziennego rytmu. Dobrą praktyką jest dostosowywanie diety i stylu życia do potrzeb jednostki oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych, które pomogą Ci w osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych. Co więcej, warto uzyskać profesjonalne porady dotyczące zdrowego stylu życia, aby zapewnić sobie i bliskim optymalny poziom zdrowia.

Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A., Przemek Gdański, podkreśla, że dbając o zdrowie swoich pracowników, zapewnia im dłuższe i lepsze życie oraz wydajną pracę. Dlatego też ubezpiecza ich jako pracodawca.

„Nasiliło to nasze działania na dobrostan pracownika w realiach wysoce obciążających. Zapewniamy mu dostęp do psychologów, trenerów, masażystów, coachów, organizujemy webinary i spotkania z ludźmi z branży wellbeingowej czy okołosportowej” – podkreśla Przemek Gdański.

„Ludzie są coraz starsi, do tego dochodzą zaniedbania zdrowotne. Społeczeństwo żyje dłużej, ale w nienajlepszej kondycji zdrowotnej. Dlatego dbanie o zdrowie populacji pracującej jest absolutnie wielowymiarowe. Interesuje pracodawcę, bo mamy rynek pracownika, powinno też interesować rząd, bo finanse publiczne korzystają na składkach od pracujących” – wskazuje Dorota Fal.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ