WindWhisper wygrywa: Polski sukces w Ocean Race w Aarhus
Zdrowie

WindWhisper wygrywa: Polski sukces w Ocean Race w Aarhus

Polska załoga na jachcie WindWhisper wygrała drugi wyścig tegorocznego The Ocean Race z dużą przewagą, co daje jej olbrzymią nadzieję na sukces na następnym etapie – trasie z Aarhus do Hagi.

Promienne słońce i świeże powietrze towarzyszyły flocie klasy VO65 podczas wyścigu portowego w Aarhus. Zawodnicy mieli do pokonania trasę prostokąta, który musieli opłynąć dwukrotnie. Team Jajo wykorzystał wiatr o prędkości 5 węzłów i od początku zaliczył świetny start. Niemniej jednak, po pokonaniu pierwszej boi, WindWhisper Racing Team przejął prowadzenie i nie oddał go do samego końca. To była niezwykła i bezbłędna wyprawa dla polskiego zespołu, która zakończyła się sukcesem.

„Wspaniale było wrócić do ścigania – mówił szczęśliwy Pablo Arrarte, skipper polskiej załogi. – Wyścig był trudny. Wiedzieliśmy, że start będzie niezwykle istotny, ale poradziliśmy sobie i szybko zbudowaliśmy przewagę, którą udało nam się utrzymać. Chociaż w składzie naszej załogi nastąpiło kilka zmian, byłem pewien, że sobie poradzimy” – stwierdził Arrarte.

„Pełen emocji i wrażeń wyścig za nami. Chociaż prowadziliśmy od pierwszej boi, to cały czas czuliśmy na plecach oddech rywala – Teamu Jajo, który przez moment się do nas zbliżył. Dobre manewry pozwoliły nam jednak zachować bezpieczny dystans i zwyciężyć. Swój debiut oceniam bardzo pozytywnie, chociaż jest to zupełnie inne żeglarstwo niż to, do którego jestem przyzwyczajona. Zwycięstwo w In-Port Race to super doświadczenie, szczególnie, gdy przeżywasz je z takim teamem, jak nasz – który świetnie mnie przyjął i bardzo wspiera. Mam nadzieję, że wszystkie kolejne wyścigi będziemy kończyć w ten sam sposób” – mówi Kinga Łoboda.

Dla zawodników wyścigu Aarhus była szczególnie wyjątkowa okazja. Gdańszczanka Kinga Łoboda debiutowała w składzie WindWhisper Racing Team:

Wyścig w Aarhus był wyjątkowym wydarzeniem dla załogi WindWhisper Racing Team. Zdobycie 6 punktów pozwoliło im podwoić liczbę punktów zdobytych w innych wyścigach portowych. Chociaż te wyniki nie są brane pod uwagę przy punktacji The Ocean Race VO65 Sprint Cup, załoga ma szansę zmieść się w czołówce po jednakowej liczbie punktów.

Kinga Łoboda była jednym z debiutujących zawodników w ekipie WindWhisper Racing Team i miała szczególnie ważną rolę w zdobyciu punktów:

Udział w wyścigu w Aarhus był szczególnym wydarzeniem dla ekipy WindWhisper Racing Team. Dzięki zdobyciu 6 punktów udało im się podwoić swoją liczbę zdobytych punktów w wyścigach portowych. Chociaż wyniki te nie są brane pod uwagę przy punktacji The Ocean Race VO65 Sprint Cup, załoga ma szansę zmieść się w pierwszej dziesiątce po jednakowej liczbie punktów.

Kinga Łoboda była jednym z debiutujących zawodników w ekipie WindWhisper Racing Team. Jej udział w wyścigu był nieoceniony dla zdobycia punktów:

Specjalny skład polskiego jachtu udał się na wyścig portowy, w którym udział wzięli: Pablo Arrarte (skipper), Daryl Wislang, Gemma Jones, Aksel Magdahl (nawigator), Mateusz Gwóźdź, Kacper Gwóźdź, Kinga Łoboda, Szymon Cierzan, Arianne van de Loosdrecht, Marcin Sutkowski oraz Tomasz Piotrowski (reporter pokładowy).

Ostateczne wyniki wyścigu portowego VO65 Sprint w Aarhus:

1. WindWhisper Racing Team (Polska) – 6 punktów

2. Team JAJO (Niderlandy) – 5 punktów

3. Viva México (Meksyk) – 4 punkty

4. Trifork – Mirpuri Foundation Racing Team – (Dania) – 3 punkty

5. Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 2 punkty

6. Ambersail 2 (Litwa) – nie startował

Po dwóch z trzech wyścigów portowych aktualna tabela wygląda następująco:

1. WindWhisper Racing Team (Polska) – 12 punktów

2. Team JAJO (Niderlandy) – 5 punktów

3. Viva México (Meksyk) – 4 punkty

4. Trifork – Mirpuri Foundation Racing Team – (Dania) – 3 punkty

5. Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 2 punkty

6. Ambersail 2 (Litwa) – 0 punktów

Po zwycięstwie w pierwszym etapie z Alicante w Hiszpanii do Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka, załoga WindWhisper poświęci najbliższe dni na intensywne treningi przed startem do kolejnego pełnomorskiego etapu The Ocean Race. W następnej części wyścigu jacht pływający pod polską banderą będzie musiał utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Etap na trasie Aarhus – Haga rozpocznie się 8 czerwca. Dowiedz się więcej o wyścigu na stronie: theoceanrace.com oraz na antenie kanału Eurosport.

Klasyfikacja generalna The Ocean Race VO65 Sprint Cup po pierwszym z trzech etapów przedstawia się następująco:

1. WindWhisper Racing Team (Polska) – 6 punktów

2. Team JAJO (Niderlandy) – 5 punktów

3. Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 4 punkty

5. Viva México (Meksyk) – 2 punkty

6. Trifork – Mirpuri Foundation Racing Team – (Dania) – 0 punktów

7. Ambersail 2 (Litwa) – wycofał się z regat

Polski jacht WindWhisper Racing Team, który pływa pod banderą Yacht Klubu Polski Gdynia, otrzymuje wsparcie od Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, Helly Hansen oraz AWL Grip podczas regat The Ocean Race.

WindWhisper Racing Team zajmuje obecnie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej The Ocean Race VO65 Sprint Cup z wynikiem 6 punktów, tuż za nim plasują się Team JAJO (Niderlandy) – 5 punktów oraz Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 4 punkty.

Na miejscu 5. jest Viva México (Meksyk) – 2 punkty, a na 6. Trifork – Mirpuri Foundation Racing Team – (Dania) z 0 punktami. Ambersail 2 (Litwa) wycofał się z regat.

Polski jacht WindWhisper Racing Team jest wspierany przez Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, Helly Hansen oraz AWL Grip, co pozwala mu walczyć o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej The Ocean Race VO65 Sprint Cup.

WindWhisper Racing Team, pod banderą Yacht Klubu Polski Gdynia, zdobyło 6 punktów, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym z trzech etapów.

Team JAJO (Niderlandy) zdobył 5 punktów, co dało mu drugie miejsce, a Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 4 punkty, zapewniając trzecie miejsce.

Viva México (Meksyk) zajęło piąte miejsce z 2 punktami, a Trifork – Mirpuri Foundation Racing Team z 0 punktami – szóste miejsce. Ambersail 2 (Litwa) wycofał się z regat.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ