Inteligencja sztuczna w akcji: Jak Genotic wygrało Infoshare Startup Contest
Gospodarka / Biznes

Inteligencja sztuczna w akcji: Jak Genotic wygrało Infoshare Startup Contest

W I kwartale bieżącego roku Grupa PZU odnotowała wzrost przychodów brutto z ubezpieczeń do kwoty 6,4 mld zł. Zysk netto w tym samym okresie wyniósł 1,16 mld zł i był o 30,7 proc. wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Polski startup Genotic osiągnął sukces w konkursie, zdobywając nagrodę w wysokości 20 tysięcy EURO podczas finału Infoshare 2023. Drugie miejsce przypadło brytyjskiemu startupowi upLYFT, a trzecie estońskiemu – Beholder. Każdy z laureatów otrzyma gotówkę, która posłuży do dalszego rozwijania swoich innowacyjnych projektów.

W finale Infoshare Startup Contest zmierzyło się pięciu startupów: SAY IT Labs, Beholder, Green Sequest, upLYFT i Genotic. Ich potencjał biznesowy, zespół oraz innowacyjne rozwiązania zostały ocenione przez międzynarodowe jury złożone z Sarah Drinkwater, Nico Schoenenberger z 10x Founders, Andreea Constantinescu z Planet First Partners oraz Valeri Petrov z Eleven Ventures. Ostatecznie tegoroczna edycja konkursu wyłoniła najlepsze projekty Tech4Good.

W ramach konkursu Prezydent Miasta Gdańska przyznała 30 tysięcy euro w gotówce zwycięskiemu startupowi Genotic. Nagroda ma za zadanie wesprzeć przedsiębiorczość w regionie oraz wspierać innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Genotic jest jednym z najbardziej obiecujących przykładów wykorzystania technologii sztucznej inteligencji do walki z chorobami. Zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazów pozwalają przeprowadzać testy antygenowe i diagnostyczne szybciej niż jakikolwiek inny system.

Ze środków przyznanych przez Prezydenta Miasta Gdańska, Genotic będzie mógł dalej rozwijać swój produkt, tworząc przeciwciała, które będą skutecznie wykorzystywane w diagnostyce chorób zakaźnych i innych przypadkach.

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska wspomaga rozwój przedsiębiorczości i innowacji w regionie, umożliwiając startupom takim jak Genotic, dalszy rozwój innowacyjnych technologii.

Dzięki 30 tysiącom EURO w gotówce, Genotic może zdobyć przewagę nad innymi startupami, dzięki czemu będzie mógł skuteczniej walczyć z chorobami. Innowacyjne przeciwciała, które tworzy startup, są niezbędne w diagnostyce chorób zakaźnych, takich jak Wąglik, Dżuma czy COVID-19.

Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Gdańska Genotic będzie mógł skutecznie konkurować z innymi firmami, a jego innowacje będą mogły służyć ludziom na całym świecie.

Genotic jest świetnym przykładem tego, jak innowacje technologiczne mogą stanowić uniwersalne narzędzie wykorzystywane w pracach badawczo-rozwojowych i w walce z chorobami.

Zastosowanie nowatorskiej techniki przewidywania struktur białek pozwala zwiększyć poziom skuteczności produkcji białek i zminimalizować czas, koszty oraz potrzebę wykorzystania zwierząt. Efektem końcowym jest wytworzenie przeciwciał, które są skuteczne wobec określonego antygenu, co wydatnie zwiększa efektywność całego procesu.

Pierwszą nagrodę otrzymał zespół tworzący projekt z Estonii, który skupiał się na zbieraniu i analizie danych dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie platformy, która pozwoli lekarzom i pacjentom na zapobieganie chorobom i przewidywanie ich wystąpienia.

Po wielu godzinach intensywnej pracy, jury wybrało zwycięzców konkursu StartUp Health. Na podium wyróżniono startupy z Estonia i Wielkiej Brytanii, których innowacyjne rozwiązania wspomogą rozwój sektora zdrowia.

Pozostali uczestnicy konkursu również okazali się godnymi przeciwnikami i wykazali się znakomitymi pomysłami w zakresie technologii medycznych. Wszystkie te innowacje przyczynią się do poprawy zdrowia i jakości życia ludzi na całym świecie.

Po wyłonieniu zwycięzców, przyznanie nagród przebiegło bezusterkowo. Młodzi twórcy startupów z Estonii i Wielkiej Brytanii zebrali słuszny owoc swojej ciężkiej pracy, otrzymując pierwsze i drugie miejsce w konkursie StartUp Health.

Beholder, estoński startup zajmujący trzecie miejsce, zobowiązał się do wykorzystania zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i komputerowe przetwarzanie obrazu, aby rozwiązywać problemy z monitorowaniem środowiska naturalnego. Jest to SaaS-owa platforma, wspierana przez AI, która ma na celu wykrycie zasobów mineralnych.

Polski startup AI4SKIN jest pierwszym laureatem VII edycji InCredibles – programu mentoringowego dla młodych przedsiębiorców z wizją, stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Produkt AI4SKIN to innowacyjna technologia oparta na sztucznej inteligencji, która pozwala na wykrywanie raka skóry w zaawansowanej fazie. Konkurs Startup Contest wyłonił spośród 20 najlepszych firm AI4SKIN jako zwycięzcę.

„Do kolejnej edycji programu mentoringowego InCredibles postanowiliśmy zaprosić spółkę AI4SKIN. Zgodnie z motto Sebastiana Kulczyka wspieramy młodych przedsiębiorców, którym nie jest wszystko jedno z kim, jak i dlaczego robią biznes” – mówi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments.

InCredibles to bezpłatny program wsparcia przedsiębiorców, w którym udział biorą polscy i zagraniczni mentorzy. Program trwa kilka miesięcy i polega na zindywidualizowanej współpracy z doświadczonymi founderami, inwestorami, doradcami i specjalistami z wielu dziedzin, w tym zarządzania, sprzedaży, marketingu, strategii, komunikacji, finansowania i HR.

Konferencja Infoshare 2023 była wyjątkowym wydarzeniem branżowym, łączącym ponad 500 startupów z całego świata z ponad 100 inwestorami venture capital. W ramach konferencji odbył się konkurs Startup Contest, w którym startupy miały okazję zaprezentować swoje pomysły i zdobyć fundusze na ich realizację. Do tego dochodziła strefa Startup Expo, gdzie startupy miały możliwość prezentacji swoich pomysłów, a także internetowa baza dostępna dla inwestorów.

Infoshare 2023 oferowało możliwość kontaktu między startupami, korporacjami, aniołami biznesu i VC, dzięki dedykowanemu narzędziu do networkingu – Matchmaking. To właśnie dzięki niemu odbyło się ponad 2000 spotkań, a wielu startupom udało się znaleźć finansowanie dla swoich projektów.

Konferencja Infoshare 2023 okazała się być wyjątkowym wydarzeniem branżowym, pozwalającym startupom na zaprezentowanie własnych pomysłów i spotkanie z potencjalnymi inwestorami z całego świata. Umożliwiała także skuteczne i szybkie networking, co pozwoliło wielu startupom wyjść z niej z określonym finansowaniem.

W tegorocznej, 17. edycji konferencji Infoshare udział wzięło ponad 6 tysięcy uczestników, którzy mieli okazję wziąć udział w aż 9 scenach tematycznych, skorzystać z 200 prelekcji prelegentów z całego świata oraz odwiedzić strefę Expo, aby zapoznać się z najnowszymi innowacjami. Goście mieli również możliwość wzięcia udziału w 6 imprezach towarzyszących, które stanowiły okazję do biznesowego networkingu. Nie zapominajmy również o konkursie Startup Contest, w którym nagrodami są 30 tys. euro w gotówce oraz udział w programie akceleracyjnym Sebastiana Kulczyka.

Jeśli myślisz o wzięciu udziału w konferencji Infoshare 2023, to nie zwlekaj – bilety wkrótce będą dostępne w sprzedaży. Odbędzie się ona w dniach 24-25 maja w gdańskim AmberExpo i będzie to okazja, aby poznać najlepszych specjalistów z branży technologicznej i zdobyć wiedzę na temat najnowszych trendów w technologii.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ