Polska kadra na EuroSkills Gdańsk 2023 – gotowa, by walczyć o medale!
Gospodarka / Biznes

Polska kadra na EuroSkills Gdańsk 2023 – gotowa, by walczyć o medale!

Podczas XV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się oficjalna prezentacja polskiej ekipy, która weźmie udział w mistrzostwach EuroSkills Gdańsk 2023. Organizacją tego wydarzenia zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

„EuroSkills to najlepsze narzędzie popularyzujące wśród uczniów i studentów kształcenia zawodowego wartość uczenia się, realizacji pasji i doskonalenia swoich umiejętności” – powiedział w trakcie wydarzenia dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Impreza odbędzie się w dniach 5-9 września. Przewiduje się udział 600 zawodników z 32 krajów, rywalizujących na 43 konkurencjach z podziałem na 6 kategorię: technologia budowlana, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, wśród których można wymienić koncerty, pokazy multimedialne, prezentacje produktów technologicznych oraz występy gwiazd światowego formatu.

Oprócz szeregu atrakcji organizatorzy przygotowali także koncerty, pokazy multimedialne, prezentacje najnowocześniejszych technologii oraz występy gwiazd światowego formatu.

„Będziemy startować w 40 z 43 konkurencji. Reprezentacja liczy 46 zawodników. Jesteśmy głodni medali, trochę już ich mamy, na przykład wicemistrza świata w gotowaniu” – mówił dr hab. Paweł Poszytek.

Dorota Cieślicka, studentka Politechniki Krakowskiej, wystąpiła na wydarzeniu, prezentując swoje umiejętności w budownictwie cyfrowym BIM. Młoda zawodniczka opowiedziała o swoich przygotowaniach do zawodów i wzbudziła wiele entuzjazmu wśród publiczności.

„Na zawodach siedzimy kilka dni przed komputerem, to duży wysiłek fizyczny i psychiczny, dlatego nasze treningi są nie tylko związane z pracą z ekspertami, mentoringiem, ale też pracą nad własnym ciałem, panowaniem nad stresem, związanym z obecnością publiczności” – mówiła Dorota Cieślicka.

„Nasi klienci potrzebują fachowców, którzy obsłużą sprzęt, jaki produkujemy. Dzięki temu, że bierzemy udział w WorldSkills, możemy inspirować młodzież do nauki, pokazywać im najnowsze technologie. Podam taki przykład: jeden z zawodników, którzy byli z nami na mistrzostwach w Kazaniu, stał się naszym technologiem” – powiedział Marcin Berta, ekspert WordSkills Poland i Akademii Menagerów DMG Mori Polska.

„Podchodzimy mocno praktycznie, dzieląc się z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami wiedzą ekspercką. Zbudowaliśmy centrum szkoleniowe, ale jednocześnie chcemy, żeby w szkołach powstawały laboratoria wyposażone przez naszą firmę” – powiedział Dariusz Placek.

Polska kadra na EuroSkills w Gdańsku otrzymała wsparcie w postaci psychologów i ćwiczeń fizycznych, aby przygotować się na poziomie porównywalnym do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata lub Europy. Mentoring zapewniony zawodniczkom przez międzynarodowe firmy to kolejny ważny aspekt, wpływający na sukces drużyny.

Dariusz Placek, ekspert ds. zabezpieczeń technicznych Hager Polo, wyraził swoje poparcie dla polskiej drużyny.

Hasło polskiej drużyny „W drodze do doskonałości” zostało przetestowane podczas pierwszego etapu treningu, polegającego na przecwiczeniu zadań z poprzednich edycji europejskich i światowych zawodów.

Polska kadra ma szansę na wielkie sukcesy, dzięki wsparciu od psychologów, treningom fizycznym, mentoringowi, a także poparciu ze strony ekspertów.

Zawodniczki wykorzystują wszystkie dostępne narzędzia, by realizować swoje hasło „W drodze do doskonałości”, zapewniając Polsce godne miejsce na arenie międzynarodowej.

Dzięki profesjonalnemu podejściu i wsparciu, polscy zawodnicy są gotowi do rywalizacji o zwycięstwo podczas EuroSkills w Gdańsku.

„Teraz wkraczamy w kolejny etap, znamy już opisy techniczne konkurencji, które odbędą się w Gdańsku; wiemy, jakie materiały, maszyny, sprzęt zostaną zapewnione. Startujemy z ćwiczeniami pod kątem zadań, które na nas tam czekają. Do tego wplatamy trening mentalny, psychologiczny” – mówiła Izabela Laskowska, delegat techniczny World Skills w Polsce, opiekunka drużyn.

Aby wziąć udział w EuroSkills Gdańsk 2023, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej. Rejestracja jest bezpłatna i zajmuje tylko chwilę czasu. Link do rejestracji znajdziesz tutaj: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html.

Aby wziąć udział w EuroSkills Gdańsk 2023, nie musisz ponosić żadnych opłat. Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie internetowej. Cały proces jest szybki i prosty. Link do rejestracji znajdziesz tutaj: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html.

Chcesz wziąć udział w EuroSkills Gdańsk 2023? Nic prostszego! Rejestracja jest całkowicie darmowa i bardzo szybka. Kliknij na poniższy link, aby się zarejestrować: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html.

Chcesz wziąć udział w EuroSkills Gdańsk 2023? Rejestracja jest bezpłatna i niezwykle prosta. Kliknij w poniższy link, aby się zarejestrować: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html.

Uczestnictwo w EuroSkills Gdańsk 2023 jest zupełnie bezpłatne! Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej. Link do rejestracji znajdziesz pod adresem: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html.

Udział w EuroSkills Gdańsk 2023 jest całkowicie bezpłatny! Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej. Link do rejestracji znajdziesz tutaj: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html.

EuroSkills Gdańsk to wydarzenie organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji wraz z WorldSkills Poland i WorldSkills Europe. Partnerstwo z Miastem Gdańsk, AmberExpo i Polsat Plus Arena Gdańsk zapewnia sukces tego wyjątkowego wydarzenia. Przygotowania drużyny polski wspiera Fundacja Empiria i Wiedza.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ