Jak Europejski Fundusz Inwestycyjny wspiera leczenie małych pacjentów
Polityka

Jak Europejski Fundusz Inwestycyjny wspiera leczenie małych pacjentów

Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku jest w trakcie modernizacji, która została sfinansowana przez Fundusze Europejskie w wysokości 13,5 mln zł. Nowe wyposażenie i udogodnienia zostaną wdrożone w Oddziale Alergologii, Immunologii i Chorób Płuc, czyniąc z niego zupełnie nowy placówkę. Prezes zarządu placówki Małgorzata Paszkowicz podkreśla, że jest to największa inwestycja w historii szpitala.

Budynek nr 4, w którym mieści się Oddział Alergologii, Immunologii i Chorób Płuc, zostanie objęty kompleksowymi pracami inwestycyjnymi. Zrewidowany zostanie układ komunikacji oraz instalacji zewnętrznych, a wszystkie zgromadzone w Oddziale i pracowniach diagnostycznych urządzenia, zarówno medyczne, jak i niemedyczne, zostaną zmodernizowane lub uzupełnione o nowy sprzęt.

Z myślą o poprawie opieki medycznej nad najmłodszymi pacjentami, projekt skupia się na zwiększeniu dostępu do specjalistycznych usług alergologii, immunologii oraz chorób płuc. Jego celem jest zapewnienie lepszej opieki medycznej dzieciom i ich rodzinom.

Pacjenci szpitala, zwłaszcza dzieci i młodzież do 18. roku życia, będą mieli korzyści z nowej infrastruktury powstałej w ramach tego projektu. Mogą one cieszyć się lepszą opieką medyczną w przypadku schorzeń takich jak zakażenia dróg oddechowych, gruźlica, choroby układu oddechowego, choroby skóry i tkanki podskórnej, a także innych zakaźnych i niezakaźnych chorób o podłożu pneumonologicznym, alergologicznym i immunologicznym.

„Od lat obserwujemy powiększającą się liczbę pacjentów w obszarze chorób cywilizacyjnych, która rzutuje na przyszłą aktywność zawodową i społeczną. Nasze województwo jest piąte w kraju pod względem liczby hospitalizacji pacjentów na oddziałach alergologicznych dla dzieci, zajmujących się astmą, zapaleniem skóry, chorobami nosa i zatok, a także zapalaniem płuc. To niezwykle wyczekiwana inwestycja, która pozwoli na skrócenie czasu realizacji świadczeń opieki zdrowotnej poprzez przeniesienie ciężaru z pełnej hospitalizacji szpitalnej na hospitalizacje jednodniową, co znacznie przyspieszy proces leczenia” – podkreśliła Małgorzata Paszkowicz.

Opracowany przez nas projekt ma wartość 16 mln zł, z czego zdecydowaną część stanowi wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w ramach funduszy unijnych na lata 2014- 2020. Realizacja projektu zaplanowana jest do listopada 2023 roku.

Szpital Dziecięcy Polanki to wyjątkowe miejsce, gdzie opieką objęci są niemowlęta, dzieci i młodzież do 18. roku życia. To jedyny publiczny szpital pediatryczny w całym województwie pomorskim, specjalizujący się w wielu chorobach wieku dziecięcego, w tym chorobach o podłożu pneumonologicznym, alergologicznym i immunologicznym. Co roku placówka udziela świadczeń medycznych dla ponad 30 tys. pacjentów, zapewniając im najwyższy poziom opieki medycznej.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ