Gwiazdy Jazzu w Polsce: Mike i Leni Stern świętują wspólnie
Kultura

Gwiazdy Jazzu w Polsce: Mike i Leni Stern świętują wspólnie

Program Koncertów

 • 26.02 – Kartuzy Jazz Bass Days
 • 01.03 – Świdnickie Noce Jazzowe
 • 02.03 – Centrum Kultury w Koszalinie
 • 03.03 – Teatr Muzyczny Legendos Klubas w Wilnie
 • 04.03 – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
 • 05.03 – Warsaw Live Sessions

Odwiedź nas w dniach koncertów w wyżej wskazanych miejscach i doświadcz niezapomnianej muzyki w wykonaniu Mike Sterna i Leni Stern oraz polskich muzyków. Bądź z nami i ciesz się jedynymi w swoim rodzaju dźwiękami!

Kariera Mike’a Sterna

Mike Stern zaczął swoją karierę jako gitarzysta w zespole Blood, Sweat & Tears w początkach lat 80. Cieszył się dużym powodzeniem u publiczności, dzięki czemu szybko znalazł swoje miejsce jako jeden z najlepszych gitarzystów na świecie. W swojej karierze współpracował także z wieloma innymi wybitnymi muzykami, takimi jak Miles Davis, Jaco Pastorius, Brecker Brothers, John Henderson czy Leni Stern, z którą występuje do dziś.

Dyskografia Mike’a Sterna

Mike Stern swoją twórczość wyraża poprzez wydanie 16 autorskich płyt, z czego sześć otrzymało nominację do nagrody Grammy. Jego muzyka łączy w sobie rock, fusion i jazz z bluesowymi rytmami, dzięki czemu tworzy unikalny i oszałamiający styl. Jego najnowszy album „Dance” został nagrany z muzykami z Argentyny i Senegalu, co wzbogaca jego muzykę o nowe brzmienia.

Leni Stern – zaliczana do czołowych jazzowych liderek

Leni Stern jest żoną Mike’a Sterna, z którym występuje od wielu lat. Jest elektryczną gitarzystką, której brzmienie łączy w sobie moc rocka, jazzu i bluesa. Została uznana przez magazyn Guitar Player za jedną z „50 najbardziej sensacyjnych gitarzystek wszech czasów”. Jej najnowszy album „Dance” został nagrany z muzykami z Argentyny i Senegalu, dzięki czemu jest niezwykle energetyczny i rytmiczny.

Podsumowanie

Mike Stern i jego żona Leni Stern są wybitnymi muzykami, których muzyka jest wyjątkowa i wyrafinowana. Łączy w sobie rock, fusion, jazz i blues. Ich najnowszy album „Dance” jest niezwykle energetyczny i rytmiczny. Warto zapoznać się z ich muzyką, aby przekonać się, jak wielką moc i energia w niej kryje się.

Plusy występu Mike’a Sterna i Leni Stern

 • Unikalny styl: Mike Stern łączy w swojej muzyce rock, fusion, jazz i blues dzięki czemu tworzy unikalny i oszałamiający styl.
 • Wieloletnia współpraca: Mike Stern współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, takimi jak Miles Davis, Jaco Pastorius, Brecker Brothers, John Henderson czy Leni Stern.
 • Nagradzane albumy: Mike Stern wydał 16 autorskich płyt, z których sześć otrzymało nominację do nagrody Grammy.
 • Osiągnięcia Leni Stern: Leni Stern jest jedną z „50 najbardziej sensacyjnych gitarzystek wszech czasów”. Jest zaliczana do czołowych jazzowych liderek własnych zespołów na świecie.

Występy Mike’a Sterna i Leni Stern dają słuchaczom ogromną przyjemność, a ich muzyka zachwyca nie tylko swoją jakością, ale także różnorodnością i wyjątkowością. To coś, co powinno zostać docenione i uszanowane przez wszystkich fanów muzyki na całym świecie.

Skład zespołu

 • Adam Golicki – perkusista, posiada dwie autorskie płyty
 • Rafał Sarnecki – gitarzysta, nagrał pięć autorskich płyt, dwie były nominowane do nagrody Fryderyk
 • Piotr Lemańczyk – basista, jeden z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych, nagrał osiem autorskich płyt

Każdy z muzyków ma na swoim koncie duże sukcesy. Ich wspólna eksploracja muzycznych szkiców i skojarzeń daje niesamowity efekt. Zespół odwiedza najbardziej prestiżowe festiwale i koncerty na całym świecie, a ich muzyka spotyka się z pozytywnymi opiniami fanów i krytyków. Ich niezwykła, wielowarstwowa współpraca sprawia, że wszyscy słuchacze mogą przeżyć niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Zespół ma na celu dzielenie się swoją muzyką i przekazywanie uczuć za pomocą słów i dźwięków. Dzięki swojej wyjątkowej energii i kreatywności, każdy koncert jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Niezależnie od tego, czy słuchacz jest fanem jazzu, czy po prostu lubi dobrą muzykę, zespół sprawia, że czuje się wyjątkowo.

Zespół to zbiór wybitnych muzyków, którzy łączą w sobie różnorodne doświadczenia i inspiracje, tworząc niezapomniane i unikalne brzmienie. Ich koncerty to wyjątkowe i magiczne doświadczenia, które pozostają w pamięci na długo.

O JAZZIE PO POLSKU

Jazz Po Polsku to autorski program radiowy emitowany w Polskim Radiu Czwórka. Jego misją jest prezentowanie słuchaczom najciekawszych polskich jazzowych produkcji i twórczości. Program prowadzi dziennikarz muzyczny, Kubuś Krzeszowski.

Kuba Krzeszowski, z zawodu dziennikarz muzyczny, z pasją popularyzuje polski jazz. Wieloletnie doświadczenie na rynku muzycznym i muzyczna wrażliwość pozwalają mu wyselekcjonować najlepsze nagrania, które tworzą Jazz Po Polsku. Program stanowi platformę dla współczesnych twórców, zarówno tych znanych, jak i dopiero zaczynających swoją przygodę z muzyką.

W Jazz Po Polsku usłyszycie Państwo najciekawsze kompozycje jazzowe, w których główne role odgrywają instrumentaliści, wokaliści, kompozytorzy, aranżerzy i producenci. Każdy odcinek Jazz Po Polsku to kolejne emocjonujące zestawienie z muzycznego podwórka.

Kontakt

tel. +48 500-785-338

e-mail: jakub.krzeszowski@jazzpopolsku.pl

www.jazzpopolsku.pl

Zainteresowani?

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tematyką jazzową, serdecznie zapraszamy do słuchania programu Jazz Po Polsku. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Jazz Po Polsku lub wysłuchać audycji w Polskim Radiu Czwórka.

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu z Kubą Krzeszowskim, który chętnie na wszystkie odpowie.

Jazz Po Polsku to nie tylko radio, ale także koncerty, warsztaty i wiele innych atrakcji dla fanów jazzu.

 • Zapraszamy na koncerty Jazz Po Polsku!
 • Posłuchajcie jazzu w Polskim Radiu Czwórka!
 • Zapoznajcie się z naszymi warsztatami jazzowymi!

Jazz Po Polsku to miejsce dla fanów muzyki jazzowej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Dołącz do nas już teraz!


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ