OVHcloud rozszerza obecność w Polsce
Gospodarka / Biznes

OVHcloud rozszerza obecność w Polsce

OVHcloud, największy europejski dostawca chmury, kontynuuje dynamiczną ścieżkę rozwoju. Gdański oddział, podobnie jak otwarte już w 2004 roku wrocławskie centrum badawczo-rozwojowe, skupia zespoły R&D, pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami cloud, odzwierciedlając przy tym potencjał regionu. Polska staje się regionalnym hubem technologicznym dzięki gotowości na transformację cyfrową, innowacyjności, biznesowym potrzebom oraz podejściu multicloud.

„Rynek Europy Środkowo-Wschodniej rośnie, oferując ogromne możliwości, bogactwo talentów i innowacyjną myśl techniczną – podkreśla Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud. – OVHcloud aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, czego dowodem było otwarcie niespełna sześć lat temu centrum danych w Warszawie”.

W gdańskim biurze pierwsze rekrutacje ruszyły jeszcze przed pandemią w 2019 roku, nowo otwarty oddział w biurowcu „Spaces” stanie się zaś przestrzenią do spotkań zespołów, a także klientów OVHcloud. Centrum biznesowe „Spaces” jest zlokalizowane w trójmiejskim biurowcu Wave. Oprócz imponującego widoku na panoramę miasta, przy budynku stworzony został City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności, a od strony al. Grunwaldzkiej, wykorzystano beton fotokatalityczny.

„Szukamy talentów w całym kraju, ale i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pracowników, udostępniając lokalne biura. Stąd w następnym roku planujemy otwarcie kolejnej lokalizacji. Niezmiennie mamy ambitne plany rekrutacyjne i zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń” – dodaje Robert Paszkiewicz.

Ekspansja wpisuje się we wzrostowy trend spółki, odzwierciedlony m.in. wzrostem przychodów w bieżącym roku obrotowym.

„Wzmocnienie naszych zespołów i ekosystemu OVHcloud, w połączeniu z szybką ekspansją naszego portfolio PaaS i zwiększonym zapotrzebowaniem na suwerenne oferty cloud to atuty, które pozwalają nam podnieść prognozy przychodów na rok 2022 do przedziału 15-17 proc.” – powiedział Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Źródło informacji: Capital24.tv

 


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ