Dzień Otwarty w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Firma zatrudni 200 specjalistów z branży high-tech
Nauka i technika

Dzień Otwarty w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Firma zatrudni 200 specjalistów z branży high-tech

Centrum Rozwoju Technologii Amazon zorganizowało w swoim biurze w Warszawie Dzień Otwarty dla osób zaangażowanych w rozwój nowych technologii i innowacyjnych pomysłów. Podczas spotkania przedstawiciele Amazon zaprezentowali projekty i inwestycje w Polsce, a samo wydarzenie było wyjątkową okazją, aby dowiedzieć się więcej o systemach i technologiach Amazon. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze nowych technologii. Centra Rozwoju Technologii Amazon pracują nad szeregiem innowacyjnych rozwiązań, takich jak znana na całym świecie Alexa, czyli oparta na chmurze usługa głosowa; produkty z kategorii smart home od firmy Ring, w tym wideo dzwonki do drzwi, system alarmowy DIY i kamery bezpieczeństwa, które czynią okolice naszych domów bezpieczniejsze; a także FireTV, które pozwala konsumentom doznawać nowych, interaktywnych wrażeń. Oprócz pracą nad urządzeniami i usługami, zespoły z Amazon zajmują się również dostarczaniem systemów rozproszonych i pomagają klientom wdrażać zaawansowane rozwiązania takie jak Amazon Web Services.

Warszawskie biuro zatrudnia obecnie wielu specjalistów pracujących nad rozwojem innowacyjnych, globalnych produktów i usług Amazon. Do końca przyszłego roku firma planuje zatrudnić 200 nowych pracowników we wszystkich Centrach Rozwoju w Polsce, w tym w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, wspierając w ten sposób lokalną gospodarkę i zacieśniając współpracę z lokalnymi społecznościami, władzami oraz przedstawicielami uniwersytetów i uczelni. Wszystko po to, aby przyciągnąć nowe talenty i budować innowacyjne rozwiązania.

„Amazon stara się być zawsze tam, gdzie rozwijają się nowe technologie. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasze Centra Rozwoju Technologii w największych miastach w Polsce. Stale zwiększamy zatrudnienie we wszystkich naszych polskich placówkach i oferujemy atrakcyjne miejsca pracy studentom i absolwentom najlepszych okolicznych uczelni. Obecnie Amazon zatrudnia w Polsce ponad 25000 utalentowanych osób w swoich biurach korporacyjnych, dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki e-commerce, Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie oraz w biurach Amazon Web Services i w dziale obsługi klienta” – mówi Lucyna Chwastowska, dyrektorka zespołu odpowiedzialnego za globalny rozwój programu Alexa Text-To-Speech.

Przygoda Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce rozpoczęła się w 2013 r. kiedy firma nabyła gdańską spółkę IVONA Software opracowującą syntezator mowy. Na przestrzeni lat Centra Rozwoju zdobyły w Polsce wiele nagród za swoje innowacyjne podejście w zakresie rozumienia języka naturalnego (ang. Natural Language Understanding; NLU), rozumienia języka mówionego (ang. Spoken Language Understanding; SLU), a także technologii Text-To-Speech (TTS). Innowacje w tych dziedzinach wykorzystywane są przez Alexę, która potrafi z łatwością przekazywać informacje zwrotne z użyciem mowy i pozostaje szczególnie użyteczna oraz pomocna dla osób z niepełnosprawnościami, w tym z zaburzeniami widzenia. Zespoły specjalistów Amazon nieustannie pracują i wprowadzają nowe rozwiązania do produktów. Wszystko po to, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy na co dzień z technologii.

„Amazon to dziś znacznie więcej niż tylko e-commerce, z którym kojarzy się go w Polsce najczęściej. Alexa, Ring, AWS i FireTV także należą do rodziny Amazon i pozwalają nam zajrzeć w przyszłość, gdzie codzienne życie i czynności łączą się z najbardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Możemy być dumni, że badania i rozwój tych technologii powierzone zostały przez Amazon najbardziej wykwalifikowanym i najlepiej wykształconym specjalistom IT, naukowcom i inżynierom w Polsce. Wartość i znaczenie tych inwestycji w tworzenie wysoce zaawansowanych i wyspecjalizowanych miejsc pracy w Polsce jest ogromna” – mówi Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Warszawie posiada wszystkie cechy nowoczesnego i inspirującego miejsca pracy. Wyróżnia się designem podążającym za najnowszymi trendami, dzięki któremu środowisko pracy idealnie sprzyja rozwijaniu wysoce innowacyjnych pomysłów, wykorzystywanych w produktach i usługach Amazon na całym świecie. Dwa pozostałe Centra Rozwoju Technologii, znajdujące się w Gdańsku i Krakowie, zachowują ten sam standard i styl. Biuro w Krakowie zostało otwarte w styczniu tego roku. Wszystkie placówki cały czas poszukują wykwalifikowanych pracowników, oferując konkurencyjne wynagrodzenie i wiele dodatkowych korzyści, takich jak elastyczne godziny pracy czy możliwość relokacji. Aktualnie oferty kierowane są głównie do specjalistów, praktyków oraz teoretyków działających na polu nowych technologii. Praca dla Amazon to okazja do pracy nad innowacyjnymi projektami i nowymi przedsięwzięciami. Firma oferuje również możliwości nauki i doszkalania się, a to wszystko w przyjaznym, otwartym i nowoczesnym środowisku pracy. Więcej informacji o aktualnych ofertach i rekrutacji można znaleźć na stronie amazon.jobs/pl.

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r. Klienci mogą robić zakupy w przystępnych cenach, wybierając z katalogu liczącego ponad 200 milionów produktów w ponad 30 kategoriach i korzystać z darmowych dostaw produktów z logo Prime. Ponadto, Amazon stworzył ponad 23000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa.

W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że jest też największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju.

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios, Deklaracja Klimatyczna (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe Amazon i naszego bloga Day One oraz obserwuj nas na Twitterze @AmazonNewsPL, Instagramie, Facebooku i kanale YouTube.

KONTAKT:

e-mail: prasa@amazon.com

Źródło informacji: Amazon


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ