Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego grupy
Gospodarka / Biznes

Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego grupy

Stamatis Sapkas będzie raportował bezpośrednio do Dimitrisa Raptisa, CEO Globalworth Group.

„Mam przyjemność poinformować, że Stamatis zostanie nowym dyrektorem finansowym Globalworth. Jest on jednym z naszych najstarszych i najbardziej doświadczonych kolegów związanych z firmą od początku. Był zaangażowany w szereg ważnych projektów (początkowo jako dyrektor inwestycyjny, a potem jako zastępca głównego dyrektora ds. inwestycyjnych), począwszy od giełdowego debiutu spółki w lipcu 2013 roku, transakcji inwestycyjnych w Rumunii, transakcji finansowania kapitałowego i dłużnego oraz przejęcia GPRE w Polsce w 2017 roku. W ostatnich latach zajmował się głównie sprawozdawczością wewnętrzną i zewnętrzną, relacjami inwestorskimi oraz kierowaniem naszymi działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Stamatisa z naszej firmy w połączeniu z jego wcześniejszymi dokonaniami będzie stanowić istotną wartość dla Grupy i skutecznie wprowadzi ją w kolejny etapu rozwoju” – mówi Dimitris Raptis, CEO Globalworth Group.

Stamatis Sapkas ma około 20 lat doświadczenia w doradztwie nieruchomościowym i w inwestycjach. Dołączył do Globalworth w 2013 roku, a wcześniej pracował w zespole nieruchomościowej bankowości inwestycyjnej Citigroup z siedzibą w Londynie oraz w EFG Eurobank Ergasias. Swoją zawodową karierę rozpoczął w Eurobank Properties w Atenach w Grecji. Jego doświadczenie obejmuje transakcje w obszarze fuzji i przejęć, ofert kapitałowych, finansowania dłużnego i kredytów zagrożonych w sektorach nieruchomości i zakwaterowania. Pracował w wielu systemach prawnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Posiada licencjat z zarządzania z informatyką z Uniwersytetu w Kent oraz tytuł magistra inżyniera z bankowości i finansów międzynarodowych z Bayes Business School.

„Jestem bardzo podekscytowany kontynuowaniem w firmie Globalworth mojej podróży, która rozpoczęła się w 2013 roku – teraz jako dyrektor finansowy. Od momentu powstania osiągnęliśmy wiele kamieni milowych jako grupa i cieszę się z możliwości dalszej bliskiej współpracy z naszym pełnym sukcesów, zmotywowanym i profesjonalnym zespołem. Globalworth został dominującym inwestorem biurowym w Polsce i Rumunii i jestem szczęśliwy, że mogę mieć wkład w naszą przyszłość” – dodaje Stamatis Sapkas, CFO Globalworth.

O GLOBALWORTH

Globalworth jest giełdową spółką nieruchomościową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na alternatywnym rynku inwestycyjnym (AIM) – subrynku głównego parkietu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Firma jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji zarówno w Rumunii, jak i w Polsce. Globalworth inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach, dzięki czemu uzyskuje przychody z wynajmu powierzchni renomowanym najemcom z całego świata. Firma buduje nieruchomości, nabywa je, a także bezpośrednio nimi zarządza. Globalworth posiada portfel aktywów o wartości 3,1 mld euro (według stanu na 30 czerwca 2021 roku). W Rumunii spółka działa w Bukareszcie, Timișoarze, Konstancy i Pitești, z kolei w Polsce w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu.

Źródło informacji: Globalworth

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ