Philip Morris International wygasza inwestycje w Rosji i wdraża plany ograniczenia produkcji w kraju
Gospodarka / Biznes

Philip Morris International wygasza inwestycje w Rosji i wdraża plany ograniczenia produkcji w kraju

„Jesteśmy zszokowani wojną w Ukrainie i stanowczo potępiamy przemoc. Wyrażamy naszą solidarność z niewinnymi dziećmi, kobietami i mężczyznami, którzy cierpią w tym konflikcie” – mówi Jacek Olczak, Chief Executive Officer Philip Morris International. „Razem z innymi wzywamy do natychmiastowego zakończenia wojny i przywrócenia pokoju” – dodaje CEO PMI.

„Priorytetem jest dla nas troska o bezpieczeństwo i dobro ponad tysiąca naszych pracowników w Ukrainie oraz ich rodzin. Zdołaliśmy już ewaukować stamtąd ponad 800 osób, w tym osoby przebywające w terenach najbardziej zagrożonych. Dostarczamy pomoc pracownikom, którzy wciąż przebywają w Ukrainie i wspieramy osoby, które opuściły już kraj i znalazły schronienie w krajach sąsiednich, poprzez pomoc medyczną, logistyczną, finansową i wszelkie inne dostępne środki. Będziemy też wypłacać wynagrodzenia wszystkim naszym ukraińskim pracownikom” – mówi Jacek Olczak.

Philip Morris International wspiera pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy, dostarczając niezbędne wsparcie na rzecz pracowników firmy oraz obywateli Ukrainy. Firma, przy wsparciu organizacji pozarządowych z wielu państw, przekazuje żywność, leki i artykuły pierwszej potrzeby.

Philip Morris International zadeklarowała także przekazanie pierwszej transzy pomocy humanitarnej Ukrainie, w wysokości 10 milionów dolarów. W ciągu ostatnich 5 dni pracownicy PMI, poprzez globalny program pomocy humanitarnej „Projects with Heart”, przekazali także ponad 300 tysięcy dolarów na rzecz Ukrainy. PMI wyrówna wsparcie swoich pracowników donacją w tej samej wysokości.

„W związku z obecną sytuacją rada nadzorcza i nasz zespół zarządzający zdecydowały o zawieszeniu wszystkich planowanych inwestycji oraz uruchomieniu planów ograniczenia działalności produkcyjnej w Rosji. Będziemy w dalszym ciągu wspierać naszych pracowników w Rosji poprzez dalsze wypłacanie im wynagrodzeń” – dodaje Jacek Olczak, CEO PMI.

Dodatkowe informacje

Firma PMI pojawiła się na rynku ukraińskim w 1994 roku. 25 lutego 2022 roku PMI ogłosiła tymczasowe zawieszenie swojej działalności w Ukrainie, w tym fabryki w Charkowie. W 2021 r. Ukraina odpowiadała za ok. 2 proc. całkowitego wolumenu dostaw papierosów i podgrzewanych wyrobów tytoniowych PMI oraz za mniej niż 2 proc. całkowitych przychodów netto firmy PMI. PMI ma jedną fabrykę i około 1300 pracowników w Ukrainie. Firma ma plany awaryjne wznowienia dostaw produktów, gdy tylko pojawią się ku temu bezpieczne warunki.

W 2021 r. Rosja odpowiadała za blisko 10 proc. całkowitego wolumenu dostaw papierosów i podgrzewanych wyrobów tytoniowych PMI oraz za około 6 proc. całkowitych przychodów netto firmy PMI. PMI otworzyło swój pierwszy afiliat w Rosji w 1992 roku i zatrudnia w tym kraju ponad 3200 pracowników.

KONTAKT:

Adam Suchenek

Head of Communications

External Affairs Department

Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o.

ul. Inflancka 4C; Gdanski Business Center D, 00-189 Warszawa

tel: +48 (22) 606 2232

e-mail: Adam.Suchenek@pmi.com

www.philipmorris.pl

Źródło informacji: Philip Morris

 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ