Jak dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb? Często nie jest to tak proste
Polityka

Jak dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb? Często nie jest to tak proste

Na rynku znajduje się wiele różnorodnych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest kluczowy dla zabezpieczenia naszego mienia i zapewnienia sobie spokoju. Należy jednak pamiętać, że dokonanie właściwego wyboru nie jest łatwe.

Przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu, warto dokładnie rozważyć, jakie ryzyka chcemy zabezpieczyć i w jakim zakresie. Czy poszukujemy ochrony dla mieszkania przed typowymi zdarzeniami losowymi, czy może interesuje nas kompleksowa oferta All Risk? W przypadku pojazdu, czy potrzebujemy tylko OC, AC, czy może również Assistance? Czy nasze potrzeby są standardowe, czy może szukamy ochrony dla nietypowych sytuacji, jak na przykład dron? Ważne jest, aby ubezpieczenie było dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

„Każdy z nas ma inne oczekiwania i potrzeby. Dlatego tak istotne jest, aby ubezpieczenie było elastyczne i dostosowane do naszych wymagań – tłumaczy Joanna Przychodzka, specjalistka ds. produktu w ERGO Hestii. – Warto zatem zwrócić uwagę na możliwość wyboru różnych wariantów ubezpieczenia, a także elastycznej konfiguracji ochrony. Personalizacja oferty produktowej jest kluczowa do tego, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Często nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego nie bójmy się pytać doradcę ubezpieczeniowego o dodatkowe opcje rozszerzające zakres ochrony” – podkreśla ekspertka.

Wybór między tradycyjnym a spersonalizowanym ubezpieczeniem

Oferujemy unikalne rozwiązania w ramach naszych ubezpieczeń detalicznych. Klauzule produktowe to innowacyjna propozycja, która pozwala dostosować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki nim możemy precyzyjnie dopasować ofertę do oczekiwań klienta, oferując szeroki wybór klauzul w różnych obszarach ubezpieczeń. Elastyczność i możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia sprawiają, że każdy może znaleźć idealną ofertę. Klauzule to także dodatkowe możliwości, takie jak Assistance dla rodzica ubezpieczonego, dłuższy okres najmu pojazdu zastępczego czy ubezpieczenie rowerów i hulajnóg elektrycznych.

Co warto omówić z agentem ubezpieczeniowym?

Decydując się na zakup ubezpieczenia, często polegamy na wiedzy i rekomendacjach agentów. Zanim jednak rozpoczniesz rozmowę, warto przygotować się do omówienia kilku istotnych kwestii.

„Zanim spotkamy się z doradcą ubezpieczeniowym, warto odpowiedzieć sobie na kilka krótkich pytań – doradza Jakub Żukowski, specjalista ds. produktu w ERGO Hestii. – Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy w ostatnim roku wartość mojego majątku do ubezpieczenia zmieniła się? Czyli np. czy remontowałem mieszkanie lub dom albo dokonałem zakupu o dużej wartości? Czy mam jakieś specjalne potrzeby? Czyli np. czy chcę ubezpieczyć swojego pupila nie tylko od nieszczęśliwego wypadku, ale także nagłego zachorowania. Może chce ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną? Zależy mi na ochronie elementów szklanych w moim domu? I w końcu ostatnie pytanie: czy moja pasja i hobby wymagają szczególnej ochrony? Posiadam rower o dużej wartości, niekomercyjnie latam dronami, mam kolekcję antyków. Oczywiście, przykładów odpowiedzi jest wiele i każda z nich jest prawidłowa. Ubezpieczenie powinno obejmować ochroną dokładnie to, na czym nam zależy. Dlatego też w ERGO Hestii stawiamy na tak dużą elastyczność zakresu ubezpieczenia. Dzięki krótkiemu zastanowieniu się nad tymi pytaniami łatwiej będzie nam przekazać istotne z perspektywy ubezpieczenia informacje” – dodaje Jakub Żukowski

Nowe podejście do ubezpieczeń — elastyczne i spersonalizowane

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego i majątkowego jest kluczowy dla pełnej ochrony. Ważne jest, aby firma oferowała elastyczność w wyborze zakresu ubezpieczenia. ERGO Hestia to przykład towarzystwa ubezpieczeniowego, które dzięki innowacyjnym klauzulom produktowym, umożliwia klientom dostosowanie zakresu ubezpieczenia do ich indywidualnych potrzeb.

Skontaktuj się z naszymi agentami ubezpieczeniowymi, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty ubezpieczeniowej ERGO Hestii, dostosowanej do Twoich potrzeb.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ