Pruszcz Gdański: Budowa ulicy Strzeleckiego – zawarto umowę
Gospodarka / Biznes

Pruszcz Gdański: Budowa ulicy Strzeleckiego – zawarto umowę

Umowa na budowę ul. Strzeleckiego w Pruszczu Gdańskim została podpisana 23.01.2024 roku. Jest to najważniejsza inwestycja drogowa w mieście od czasu oddania do użytku obwodnicy w 2011 roku. Zgodnie z umową, nowa droga ma powstać w ciągu 2,5 roku, jednak mam nadzieję, że uda się ten termin skrócić o mniej więcej kwartał.

Całkowity koszt budowy to 56 milionów złotych – informuje Janusz Wróbel, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego. Priorytetem jest minimalizacja zakłóceń komunikacyjnych, dlatego prace rozpoczną się w polach między Osiedlem Bursztynowym a Drogą Krajową nr 91. Warto dodać, że firma Strabag, która będzie wykonawcą, miała udział w budowie obwodnicy miasta kilkanaście lat temu. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa budowa drogi gminnej ulicy Strzeleckiego oraz rozbudowa i przebudowa drogi krajowej nr 91 wraz z infrastrukturą towarzyszącą, taką jak kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarne, sieć wodociągowa, oświetlenie i kanał technologiczny, oraz przebudowa sieci kolidujących w Pruszczu Gdańskim zgodnie z dokumentacją projektową i STWiORB dostarczonymi przez Zamawiającego oraz aktualną wiedzą techniczną.

Nowa droga, będąca przedłużeniem istniejącej ulicy Strzeleckiego, będzie połączeniem Osiedla Bursztynowego z ulicą Grunwaldzką w stronę Gdańska, co stanowiło długo wyczekiwaną inwestycję.

W ramach projektu powstaną:

– Trzy mosty nad Kanałem Raduni,
– Jeden wiadukt nad drogą krajową nr 91,
– Trzy przepusty pieszo-rowerowe pod drogą,
– Jeden przepust dla Potoku Rotmanka.

Całkowita długość budowanej ulicy Strzeleckiego wyniesie około 1000 metrów, a przebudowy drogi krajowej nr 91: około 600 metrów. Dodatkowo, powstanie jedno skrzyżowanie typu rondo z dwoma wylotami w stronę przyszłych nowych dróg, a także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Wykonawca: STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków. Cena oferty wynosi 55 823 639,57 zł, a termin wykonania zamówienia ustalony jest na 32 miesiące od daty zawarcia umowy, czyli do dnia 23.09.2026 r.

Zapraszamy do zapoznania się z mapką przedstawiającą obszar naszego nowego projektu. Znajdziesz na niej wszystkie istotne informacje dotyczące lokalizacji i planowanego zagospodarowania terenu.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ