Kultura

Otwarcie Sezonu, Gala Derby, Wielka Warszawska – znamy kalendarz dni wyścigowych w 2024 roku na Torze Służewiec

W 2024 roku miłośnicy wyścigów konnych w Polsce mogą się spodziewać emocjonujących wydarzeń. Sezon rozpocznie się 20 kwietnia na Torze Służewiec w Warszawie i potrwa do 17 listopada. Kibiców czekają m.in. Ladies Day, Gala Derby oraz słynna Wielka Warszawska w październiku. Tor Służewiec zaplanował 46 dni wyścigowych i niemal 400 gonitw, więc będzie to sezon pełen wrażeń dla wszystkich fanów wyścigów konnych.

Sezon rozpocznie się 20 kwietnia na Torze Służewiec, a dzień później wyścigi przeniosą się do Wrocławia, gdzie odbędą się pierwsze gonitwy na Torze Partynice. Łącznie planowanych jest 58 dni wyścigowych – 46 na Torze Służewiec i 12 we Wrocławiu. Dodatkowe cztery dni wyścigów konnych zaplanowano na lato na Hipodromie Sopot.

Zaplanuj swoje wyścigi

W kalendarzu wyścigowym Toru Służewiec znajdziesz wiele kluczowych dat, które warto mieć zapisane. Otwarcie Sezonu (20 kwietnia) to czas na wyścig o Nagrodę Strzegomia, który rozpocznie Drogę do Derby. Kolejne ważne wydarzenie to wyścig o Nagrodę Westminster Rulera, który odbędzie się 18 maja podczas Ladies Day. Ten dzień rozpocznie także tegoroczny cykl Women Power Series – seria specjalnie dla kobiet, która odbędzie się już po raz piąty. Ostatnim przystankiem na Drodze do Derby będzie wyścig o Nagrodę Iwna, który odbędzie się 16 czerwca w ramach Dnia Dyplomacji.

7 lipca odbędzie się Gala Derby, podczas której będzie miała miejsce 80. edycja prestiżowego wyścigu o błękitną wstęgę, znanej jako Westminster Derby. Wydarzenie to będzie miało miejsce na Torze Służewiec i będzie skierowane dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej.

Na Torze Służewiec konie czystej krwi arabskiej będą miały swój dzień w sierpniu. 25 sierpnia, podczas Dnia Arabskiego, odbędą się emocjonujące gonitwy, w tym Nagroda Europy Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan oraz Traf Warsaw Mile.

W ostatni weekend wakacji, 31 sierpnia, odbędzie się charytatywna gonitwa Westminster Charity Race.

6 października w Warszawie odbędzie się 79. edycja Wielkiej Warszawskiej na Torze Służewiec, która stanowi jeden z wyznaczników warszawskiej tożsamości.

Zapraszamy na ostatnie wyścigi na Torze Służewiec 17 listopada.

Nie przegap okazji uczestnictwa w sercu wyścigów konnych w Polsce!

W sezonie 2024 na Torze Służewiec odbędzie się 238 gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej, 112 dla koni arabskich czystej krwi, 16 dla kłusaków francuskich oraz siedem gonitw płotowych.

20 kwietnia rozpocznie się sezon pełen sportowych emocji, na które czekają wszyscy kibice.

Na Torze Służewiec można doświadczyć nie tylko sportowych emocji, ale także unikalnego miejsca na mapie Warszawy. Przedwojenna architektura, przestronne tereny zielone i piękne konie tworzą niepowtarzalny klimat, niedostępny nigdzie indziej w Polsce.

Tor Służewiec przyciąga przez cały sezon tysiące kibiców oraz znanych gości ze świata biznesu, kultury i sportu, tworząc niezapomniany klimat w sercu stolicy.

Toru Służewiec to nie tylko wyścigi konne, ale także miejsce, gdzie moda odgrywa ważną rolę. Dla wielbicieli eksperymentowania ze stylem, jest to doskonała okazja do zaprezentowania się w wyjątkowych i nieszablonowych stylizacjach.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version