Gospodarka / Biznes

Współpraca i dialog między bankami a biznesem – kluczem do sukcesu Baltic Hub

Adam Żołnowski, członek zarządu Baltic Hub sp. z o. o. i uczestnik debaty eksperckiej zamykającej 9. Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, wypowiedział się, że wzrost możliwości polskich banków i przedsiębiorstw może przynieść ich współpracy zupełnie nowe perspektywy.

Zgodnie z oceną eksperta, polskie firmy są coraz mocniejsze i potrafią wykorzystać swoją pozycję do negocjacji lepszych warunków z bankami. Choć wciąż istnieje ryzyko, banki są coraz bardziej skłonne do udzielania kredytów, ponieważ polskie firmy są w stanie zagwarantować wypłacalność.

Baltic Hub jest szeroko reklamowany jako terminal kontenerowy, który łączy cały świat z regionem Europy Środkowo-Wschodniej oraz Morza Bałtyckiego. Jego zaletą jest strategiczne położenie w Porcie Gdańsk, a dzięki planowanym inwestycjom infrastrukturalnym, przewiduje się, że polski terminal osiągnie połowę mocy przeładunkowych największego portu w Europie – Hamburga – według słów Adama Żołnowskiego.

Kongres Bankowości Korporacyjnej i Detalicznej na Giełdzie Papierów Wartościowych zakończył się sukcesem, oferując uczestnikom możliwość zapoznania się z szansami i wyzwaniami stojącymi przed polskim sektorem bankowym i całą gospodarką.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version