Kontrola NIK – Co powiedział wiceminister infrastruktury Mark Gróbarczyk?
Gospodarka / Biznes

Kontrola NIK – Co powiedział wiceminister infrastruktury Mark Gróbarczyk?

Michał Płaczkiewicz z Unum Życie wyjaśnił podczas debaty „Jak zmotywować pracownika? Skuteczne systemy motywacyjne i benefity” w Centrum Prasowym PAP, że przyszłość ubezpieczeń będzie polegała na dalszym wzbogacaniu oferty produktów i usług, uwzględniających indywidualne potrzeby ubezpieczonych. Coraz więcej osób będzie zabezpieczać różne obszary swojego życia.

Ministerstwo Infrastruktury przypomina, że realizacja inwestycji w budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską jest konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa państwa polskiego. Najwyższa Izba Kontroli powinna wziąć to pod uwagę, ale niestety skupia się wyłącznie na aspektach ekonomicznych, a nawet w obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy. Termin, tryb i wnioski kontroli NIK wskazują wyraźnie na jej polityczny charakter, który odbiega od statutowych zadań NIK dotyczących kontroli organów administracji rządowej pod kątem ich legalności, gospodarności, celowości i rzetelności.

W związku z tym Ministerstwo Infrastruktury wzywa NIK do ponownej oceny inwestycji w drogę wodną, uwzględniając wszystkie aspekty dotyczące bezpieczeństwa państwa polskiego.

Dzięki działaniom ministra ds. gospodarki morskiej, 17 września 2022 r. ukończono budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, wraz ze śluzą, mostami obrotowymi, awanportami i budynkiem kapitanatu Nowy Świat. Rok 2023 zaś przyniósł ukończenie prac na Zalewie Wiślanym oraz nowym mostem w Nowakowie i części prac na Elblągu. Niemniej jednak, przed wyciągnięciem wniosków na temat opłacalności tego przedsięwzięcia, należy ukończyć wszystkie prace.

Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe, PAP SA nie ma obowiązku wprowadzania zmian w treści komunikatów publikowanych w serwisie PAP. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść i ostateczną formę.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ