Gospodarka / Biznes

Nowoczesne bankowanie w Krakowie – Bank Pekao S.A. otwiera swój ultranowoczesny oddział w Mieście Smoka

Nowy paragraf: Jednostka Banku Pekao S.A. w krakowskim kompleksie biurowym Fabryczna Office Park jest kolejnym przykładem ultranowoczesnego oddziału banku zaplanowanego w ramach projektu Multi Branch. Jego celem jest zapewnienie klientom biznesowym, detalicznym oraz zespołom wsparcia możliwości prowadzenia działalności w jednej przestrzeni biurowej. W ramach tego projektu powstają również kolejne jednostki Pekao w Gdańsku i Katowicach.

„Przenosiny do nowej siedziby są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia pracowników banku, jak i naszych klientów. Synergia w naszych działaniach jest kluczowa. Szybciej będą zapadały pewne decyzje, szybciej będą przebiegały transakcje” – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Pekao Tower w Warszawie jest dla projektu Multi-Branch w Krakowie wzorem do naśladowania. Ten nowoczesny budynek wyposażony jest w najlepsze rozwiązania, które znajdują swoje odzwierciedlenie w oddziałach Banku Pekao S.A. w Krakowie i innych miastach. Niezależnie od lokalizacji, wszystkie oddziały charakteryzują się najwyższą jakością aranżacji przestrzeni, a identyczny design i wyposażenie sprawiają, że wszyscy pracownicy czują się swobodnie.

Nowy oddział w Krakowie przy Alei Pokoju 18c mieści się w wieżowcu w centrach biurowych w dzielnicy Śródmieście. Dzięki świetnej lokalizacji nasz oddział jest wygodnie położony w pobliżu dwóch najważniejszych węzłów komunikacyjnych – Ronda Mogilskiego oraz Ronda Grzegórzeckiego, a także blisko do Dworca Głównego i Rynku Głównego. Na wyciągnięcie ręki jest też Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice, który oddalony jest o zaledwie 15 km.

Bank Pekao S.A. zajmuje dziesięć pięter wysokiego budynku, w tym szóste i siódme, które zajmują łącznie 2,5 tys. m.kw. Przygotowano również punkt obsługi dla klientów indywidualnych na parterze budynku. Dodatkowo, nasz obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza, że zastosowane systemy eksploatacji są przyjazne dla człowieka i środowiska, a jednocześnie wykazują wysoką wydajność energetyczną.

Podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby Pekao w Krakowie, aż rozbrzmiewały oklaski po przecięciu tradycyjnej wstęgi, a goście z radością zajadali się oryginalnym „pączkowym tortem”. Żartowano, że teraz „miasto żubra” (żubr jest symbolem Banku Pekao S.A.) zamieszkało w „mieście smoka” (Smok Wawelski to bohater jednej z krakowskich legend).

Bank Pekao S.A., który powstał w 1929 r., jest jednym z najbardziej cenionych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jako drugi największy bank uniwersalny w Polsce, Pekao S.A. ma obecnie 288 mld zł aktywów i obsługuje 6,5 miliona klientów. Co więcej, posiada on największą sieć oddziałów na terenie kraju.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version