Polskie rolnictwo na dobrej drodze – MRiRW wspiera rozwój sektora rolnego
Polityka

Polskie rolnictwo na dobrej drodze – MRiRW wspiera rozwój sektora rolnego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oficjalnie informuje o zakończeniu rozbudowy trzeciej instalacji nawozowej w Anwilu we Włocławku. Uroczystość była okazją do podkreślenia przez ministra Roberta Telusa dużego znaczenia tej inwestycji w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego Polski. Dzięki nowej instalacji produkcja nawozów wzrośnie o 50 procent. Ministerstwo reprezentowali także sekretarze stanu Anna Gembicka i Janusz Kowalski.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że dzięki zwiększeniu produkcji, Anwil będzie mógł produkować 1,5 mln ton nawozów rocznie. Minister rolnictwa Robert Telus przypomniał, że inwestycja ta będzie ważnym wsparciem dla polskiego rolnictwa, a także dla bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego w naszym kraju.

Minister wspomniał także o niedawno ogłoszonej budowie przez Orlen największej tłoczni rzepaku w Polsce, która zostanie zlokalizowana w Kętrzynie.

– Inwestycja ta jest dowodem na to, że Polska uniezależniła się od rosyjskiej energetyki i surowców energetycznych – powiedział minister Telus.

– Jest to z pewnością ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego – dodał.

Minister wyraził przekonanie, że wzrost produkcji nawozów przyczyni się do dalszego wzrostu jakości i wydajności upraw w Polsce.

– Dzięki zwiększonej produkcji polskie rolnictwo może czerpać korzyści z dostępu do wysokiej jakości nawozów – powiedział.

– Jest to dowód na to, że wraz z naszymi partnerami możemy wprowadzić pozytywne zmiany w polskim rolnictwie – podsumował minister Robert Telus.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ