Zdrowie

Polski jacht WindWhisper 44 w drodze po złoto Mistrzostw Świata ORC

Po udanych regatach na Malcie i w Sopocie, załoga WindWhisper 44 z Yacht Klubu Polskiego Gdynia miała wysokie oczekiwania przed Mistrzostwami Świata ORC w Kilonii. Ich marzenie zostało spełnione, a historyczny sukces dla polskiego żeglarstwa morskiego – złoto w klasie B – stał się faktem.

7 sierpnia rozpoczęła się 44-dniowa rywalizacja jachtów podczas WindWhisper w Kilonii. Zawodnicy zmierzyli się w trzech typach wyścigów – przybrzeżnych, up-and-down oraz długim wyścigu morskim. Jacht z Polski wygrał pięć z dziesięciu rozegranych wyścigów, w tym najważniejszy – morski, którego wynik nie podlegał odrzuceniu i okazał się najlepszy.

„Żeglarsko to dla WindWhisper niesamowity rok. Po zwycięstwie drugiego naszego jachtu w The Ocean Race, ten tytuł jest jak wisienka na torcie. Potwierdza, że to, co zbudowaliśmy to nie jest przypadek, ale jakość, która mam nadzieję będzie procentować przez wiele lat. Tytuł Mistrza Świata smakuje niesamowicie. Po raz pierwszy w historii polskiego żeglarstwa jacht pod polską banderą zdobył Mistrzostwo Świata załóg wieloosobowych. Mieszanka doświadczenia, młodzieńczej energii, pasji, ale także nowego spojrzenia na zespół doprowadziły do tego sukcesu. Zdobycie złota wymagało wielu często nieakceptowanych przez załogę decyzji, ale doświadczenie i niezwykła intuicja naszego nawigatora Aksela Magdahla, który widzi w pogodzie to, czego nie widzą inni, stała się receptą na nasz sukces. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu – po raz kolejny w tym roku pokazaliśmy, że w międzynarodowym żeglarstwie nie ma dla Polaków rzeczy niemożliwych”.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version