Budowa Obwodnicy Sianowa dobiega końca – S6 już w całości dostępna dla kierowców!
Gospodarka / Biznes

Budowa Obwodnicy Sianowa dobiega końca – S6 już w całości dostępna dla kierowców!

Ponad 160-letnia tradycja warzenia piwa w Browarze w Polsce będzie kontynuowana dzięki nowemu programowi inwestycji, który obejmuje szereg prac modernizacyjnych i remontowych. Koszty całego projektu szacowane są na 65 mln PLN i obejmują m.in. instalację nowoczesnej linii do puszek, remont tanków leżakowych, budowę magazynu wyrobu gotowego i surowców. To pozwoli Browarowi maksymalnie wykorzystać obecne możliwości produkcyjne, a w perspektywie kilku lat, jego zdolności zostaną znacznie poszerzone.

Kierowcy już teraz mogą korzystać z blisko 5,5 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 pomiędzy węzłami Sianów Zachód i Sianów Wschód. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że w przyszłym roku ukończona zostanie kolejny odcinek tej trasy, wynoszący 4,3 km, łączący węzeł Koszalin Wschód. W ten sposób powstanie pełna obwodnica Sianowa i Koszalina, pozwalająca kierowcom ominąć te miasta bezpiecznie i wygodnie.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wyraził swoje zadowolenie z konsekwentnie realizowanej sieci przyjaznych środowisku naturalnemu dróg szybkiego ruchu. Nowa trasa, omijająca Sianów od północy, wniesie korzyści zarówno dla kierowców podróżujących nową drogą ekspresową, jak również dla mieszkańców tego miasta.

Obwodnica Koszalina i Sianowa częściowo oddana do użytku w 2019 roku wraz z odcinkiem S6 Goleniów – Koszalin, wymagała zmiany projektu na fragmencie od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Wschód. W związku z trudnymi warunkami gruntowo-wodnymi, zaprojektowano estakadę o długości blisko 800 m, która przecina nad torami kolejowymi między Koszalinem a Gdańskiem.

DK6 teraz prowadzi przez obwodnicę Sianowa, która zapewnia kierowcom szybszy i bezpieczniejszy przejazd. Wąskie ulice miasta oraz starówki nie są już zatłoczone przez ruch tranzytowy, co skutkuje mniejszą ilością spalin i hałasu oraz mniejszymi problemami z ruchem lokalnym. Nowa trasa DK6 pozwala również na szybki i bezproblemowy przejazd przez Sianów, co wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.

Obwodnica Sianowa to dwujezdniowa droga o dwóch pasach ruchu, która połączyła S6 z DW203 oraz DK6 w rejonie Gorzebądza. Łączna długość tego fragmentu wynosi 38 km i obejmuje m.in. dwa wiadukty nad obwodnicą, dwa mosty oraz wiadukt w ciągu S6 nad drogą lokalną. W ramach tego projektu wykonano też kolumny przemieszczeniowe, aby wzmocnić podłoże. Utworzone w tym rejonie dwa węzły drogowe: Sianów Zachód i Sianów Wschód, stanowią doskonałe połączenie drogowe.

PAP SA zapewnia, że komunikaty publikowane w serwisie są dostarczane w oryginalnej treści bez jakichkolwiek zmian. Nadawca komunikatu bierze na siebie pełną odpowiedzialność za jego treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ