Wyznaczając nowe kierunki rozwoju – VI Forum Wizja Rozwoju w Gdyni
Gospodarka / Biznes

Wyznaczając nowe kierunki rozwoju – VI Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Już 19 i 20 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się VI Forum, w którym wezmą udział przedstawiciele świata biznesu, władz państwowych oraz 200 ekspertów. Dyskutować będą oni na 50 panelach dotyczących energetyki, e-gospodarki, innowacji, inwestycji i zagadnień zdrowotnych i obecności seniorów na rynku pracy. Patronat honorowy nad Forum objął premier RP Mateusz Morawiecki, który otworzy obrady i weźmie udział w pracach.

W tym roku podczas gdyńskiego spotkania paneliści omówią szereg ważnych tematów, w tym gospodarkę morską, wpływ wojny w Ukrainie na polską gospodarkę, finansów, inwestycji i zdrowia. Tomasz Heryszek, prezes zarządu Węglokoks, wypowie się o skutkach agresji Rosji na polską gospodarkę, zaś Marian Krzemiński, wiceprezes zarządu GAZ-SYSTEM, wyjaśni, w jaki sposób inwestycje w strategiczne obszary przyczyniają się do zabezpieczenia bezpieczeństwa kraju. Marek Grzybowski, wiceprezes zarządu Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego, prof. Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, będzie mówić o roli portów morskich w gospodarce, zaś Barbara Dziuk, poseł na Sejm, podzieli się swoją wiedzą na temat wpływu nowych technologii na rozwój medycyny.

VI edycja Forum Wizja Rozwoju zapowiada się interesująco, ponieważ udział w nim weźmie wielu znaczących gości. Olga Ewa Semeniuk-Patkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, wystąpi w panelu „Seniorzy motorem napędowym gospodarki”. Z kolei Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, weźmie udział w dyskusji na temat polityki senioralnej jako wyzwania dla rządu.

II Targi Pracy, prezentacje projektów oraz uroczysta gala z Nagrodami Gospodarczymi i Złotą Wstęgą, to jedynie kilka z atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznej edycji Forum.

Tegoroczna edycja Forum to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i wziąć udział w II Targach Pracy oraz poznać prace dziewięciu kół naukowych z sześciu renomowanych polskich uczelni wyższych. Uroczysta gala zakończy pierwszy dzień konferencyjny i będzie okazją do przyznania Nagród Gospodarczych oraz nagrody Złotej Wstęgi.

Forum będzie doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń, spotkań i dyskusji na temat aktualnych trendów i zmian w gospodarce polskiej. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i umiejętności zdobytych od najlepszych przedstawicieli branży.

VI Forum Wizja Rozwoju zaszczycił swoim patronatem honorowym premier RP Mateusz Morawiecki. Strategicznymi partnerami wydarzenia są Bank Gospodarstwa Krajowego, ENERGA S.A. Grupa ORLEN oraz Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. a partnerami są Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A., Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o o., KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Rzecznik Finansowy, POLREGIO S.A., Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A., Instytut Finansów, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., HOTEL SOPOT, Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Premier RP Mateusz Morawiecki objął patronat honorowy nad VI Forum Wizja Rozwoju. Strategicznymi partnerami wydarzenia są Bank Gospodarstwa Krajowego, ENERGA S.A. Grupa ORLEN, Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Natomiast Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest partnerem+, a szereg podmiotów partnerami wydarzenia.

VI Forum Wizja Rozwoju wspierane jest przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ