Gospodarka / Biznes

EuroSkills Gdańsk 2023 – przygotowania do największego wydarzenia tego lata

EuroSkills Gdańsk 2023 to wyjątkowe wydarzenie, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Przewidywana liczba uczestników tej europejskiej imprezy branżowej to ponad 50 tys. osób. Będzie to niezwykła okazja, by zaprezentować siłę polskiej gospodarki.

Dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, ogłosił wczoraj, że pomiędzy 5 a 9 września w Gdańsku będzie miał miejsce turniej sportowy, w którym wystartuje 600 zawodników z 32 państw. Zawody zostaną podzielone na sześć grup tematycznych: budownictwo, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka, i odbędą się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk oraz w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO.

„Już za trzy miesiące do Gdańska przybędzie ponad pięćdziesiąt tysięcy osób z całego kontynentu. To nie tylko sami uczniowie, nauczyciele, prowadzący i opiekunowie zawodów, ale również będą przedstawiciele świata biznesu, różnych organizacji branżowych i sponsorzy. To osoby, które ustalają standardy edukacji w poszczególnych zawodach” – powiedział Paweł Poszytek.

Dyrektor Poszytek nawiązał do ostatnich sukcesów Polaków w konkursach zawodowych, w tym do srebrnego medalu Macieja Pisarka w EuroSkills 2019 roku, który obecnie pracuje jako jeden z wysoko notowanych kucharzy w luksusowym hotelu Savoy w Londynie. Inni reprezentanci Polski, tacy jak Bartek Wicherek (srebrny medal w 2021 roku) również osiągnęli sukces w swoich branżach, takich jak mechatronika, florystyka i spawanie.

Uroczysta inauguracja i zakończenie gdańskiej edycji konkursu będzie miała formę nawiązującą do ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich. Podczas zakończenia zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursu, którym zostaną wręczone odpowiednie medale.

Patryk Jasiński, odpowiedzialny za ceremonię otwarcia i zamknięcia EuroSkills Gdańsk 2023, ogłosił, że publiczność będzie miała okazję zobaczyć występy znanych polskich artystów i sportowców, a także zaprezentowane zostaną najbardziej charakterystyczne polskie marki.

„Będziemy się starali uczestników zawodów zaintrygować, pokazać im to, co najlepsze w polskiej kulturze i sztuce. Będą specjalne pokazy audiowizualne i multimedialne” – powiedział Jasiński.

Już niedługo wystartuje VI edycja Kongresu Edukacji. Wydarzenie to będzie okazją do dyskusji o przyszłości edukacji na świecie z udziałem międzynarodowych ekspertów. Oprócz tego wspólnie będą oni rozważać, jak edukacja powinna wyglądać w XXI wieku.

„Chcielibyśmy pokazać społeczeństwu, że umiejętności branżowe są bardzo ważne we współczesnym świecie, a brakuje nam wyszkolonych specjalistów. Zależy nam na tym, żeby każdy miał dostęp do edukacji wysokiej jakości, dlatego wspieramy Euroskills” – powiedziała Joanna Przydatek.

Udział w tegorocznej edycji EuroSkills Gdańsk 2023 to szansa na poszerzenie horyzontów, poznanie nowych technik, a także nawiązanie nowych kontaktów.

Aby skorzystać z tej okazji, wystarczy zarejestrować się na stronie Euroskills2023.org i wejść na ceremonię towarzyszącą konkursowi. Wstęp jest darmowy.

Rejestracja umożliwi uczestnikom konkursu poznanie nowych technik i narzędzi, a także otrzymanie wsparcia i możliwości nawiązania kontaktów z ekspertami i partnerami wydarzenia.

Fundacja Empiria i Wiedza, jeden z głównych partnerów EuroSkills Gdańsk 2023, zapewni uczestnikom szansę na zwiększenie kapitału społecznego poprzez inwestycje w edukację.

Siemens Polska, kolejny główny partner wydarzenia, zapewni wsparcie w zakresie podnoszenia jakości szkoleń, aby uczestnicy mieli możliwość zmierzenie się z poziomem konkurencji europejskiego i światowego rynku.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ważne wydarzenie w Europie, które pozwoli uczestnikom zdobyć cenne doświadczenie i nawiązać nowe kontakty. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie Euroskills2023.org i przybyć na ceremonię towarzyszącą konkursowi.

„Z naszej perspektywy wszyscy zawodnicy mają możliwość zbliżenia się do nowoczesnej technologii, którą oferujemy zgodnie z naszymi wartościami: dekarbonizacją, obniżeniem śladu węglowego, ale także filozofii podniesienia jakości życia” – wyjaśnił Rafał Bień.

Ekipa Polski na mistrzostwa EuroSkills Gdańsk 2023, w składzie 46-osobowym, została oficjalnie zaprezentowana podczas XV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Hasłem przewodnim polskiej drużyny jest „W drodze do doskonałości”.

Ekipa Polski, licząca 46 zawodników, przygotowuje się do mistrzostw EuroSkills Gdańsk 2023. Oficjalna prezentacja polskiej drużyny odbyła się podczas XV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, pod hasłem „W drodze do doskonałości”.

Polskiej kadrze na EuroSkills w Gdańsku zapewniono kompleksowe wsparcie, obejmujące doradztwo psychologiczne, szkolenia fizyczne na poziomie trudnym nawet dla sportowców startujących na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, a także mentoring oferowany przez przedstawicieli międzynarodowych firm.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Gdańsku w dniach 3-5 grudnia 2021 roku i będzie wyjątkową okazją do tego, aby wspierać młode talenty, które będą miały szansę udowodnić swoje umiejętności.

EuroSkills Gdańsk jest jednym z najważniejszych wydarzeń w obchodach Europejskiego Roku Umiejętności. To okazja do wsparcia młodych talentów, którzy będą mieli szansę zaprezentować się i wykazać swoimi umiejętnościami.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland i WorldSkills Europe we współpracy z Miastem Gdańsk, AmberExpo i Polsat Plus Arena Gdańsk. Drużynę Polski w przygotowaniach wspiera Fundacja Empiria i Wiedza.

EuroSkills Gdańsk odbędzie się w Gdańsku w dniach 3-5 grudnia 2021 roku. To jedyny w swoim rodzaju moment, aby wspierać młode talenty, którzy będą mieli okazję zademonstrować i udowodnić swoje umiejętności.

EuroSkills Gdańsk to jedno z najważniejszych wydarzeń w obchodach Europejskiego Roku Umiejętności. To wyjątkowa okazja, aby docenić młodych ludzi, dając im szansę, by mogli pokazać swoje umiejętności i osiągnięcia.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version