Polityka

Szansa na wiedzę i zabawę: Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Podczas 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w całym kraju odbędą się wyjątkowe wydarzenia, takie jak koncerty, pikniki, konkursy. To idealna okazja, aby spędzić fantastyczny weekend i dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z Funduszy Europejskich. Będzie możliwość poznania projektów, które uzyskały dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Akcja DOFE stanowi część szerszej kampanii #EUinmyregion, zorganizowanej przez Komisję Europejską. Z jej pomocą możemy lepiej zgłębić zróżnicowane projekty, które są finansowane z unijnych środków.

Serwis dniotwarte.eu to miejsce, w którym znajdziesz zaproszenia na różnorodne wydarzenia, pozwalające poznać Fundusze Europejskie i skorzystać z oferty instytucji, które je wykorzystują.

14 maja wszyscy są zaproszeni do udziału w innowacyjnej grze miejskiej „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich”, która będzie odbywać się w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego w Warszawie. Podczas gry można poznać wybrane projekty wspierane przez Fundusze Europejskie, które wpływają na życie Polaków i Polek. Śladem flagi Unii Europejskiej uczestnicy przemierzą 20 różnorodnych inwestycji, a uczestnicy, którzy dotrą do mety, będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału!

W ramach Dni Otwartych FE w Gdańsku, Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza na wyjątkowe warsztaty, konsultacje i spotkania z doradcami. Można skorzystać z wyjątkowej okazji, aby dowiedzieć się więcej o świadomym planowaniu swojej kariery – jak wybrać odpowiednią szkołę lub studia, powrócić do pracy po przerwie, zmienić drogę zawodową lub rozwijać swoje umiejętności.

Jeśli planujesz wizytę w Rzeszowie w dniach 12-14 maja, to masz szansę skorzystać z bezpłatnych przejazdów linią 0A oraz 0B. Te ekologiczne autobusy elektryczne MPK, kupione w ramach projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”, oferują okrężną trasę po centrum miasta, zaczynającą się na Dworcu Lokalnym. Podczas podróży możesz zobaczyć, m.in. Zamek Lubomirskich, budynek Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zaporę wodną i zalew na rzece Wisłok, Stadion Miejski „Stal” oraz Ogrody Bernardyńskie – wszystko to w jednej wycieczce!

Kieleccy turyści mogą skorzystać z unikalnego programu Paszportu Turystycznego, który składa się z 24 atrakcji regionu. Aby go uświetnić, uczestnicy, odwiedzając dane miejsca, będą zbierać pieczątki i stemple w celu zdobycia upominku. Pierwszych 100 osób, które uzbiera 5 pieczątek, zostanie nagrodzonych.

Centrum Aktywizacji Społecznej w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich na ciekawe wydarzenia. Odbędą się zajęcia ogólnoruchowe dla seniorów, warsztaty z rękodzieła artystycznego, wystawa sztuki pn. „Panience na Dobranoc”, wieczorek taneczny oraz treningi biegowe – wszystko bezpłatnie i bez wcześniejszej rejestracji. W Lubiczu Dolnym firma Candellana otwiera swoje drzwi dla odwiedzających. Będzie można poznać proces tworzenia produktów betonowych, świeczek i kolorowanek drukowanych w technologii 3D, a także wziąć udział w wspólnym malowaniu figurek gipsowych. Efekty prac można będzie zabrać ze sobą do domu.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version