Gospodarka / Biznes

Pierwsze miejsce w konkursie LOT-u – sukces młodych naukowców!

Zwycięzcy Konkursu

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w siedzibie PLL LOT w Warszawie. Laureaci nagrodzeni zostali w trzech kategoriach:

 • Kategoria I – najlepsza praca dyplomowa z zakresu lotnictwa pasażerskiego
 • Kategoria II – najlepsza praca dyplomowa z zakresu lotnictwa cargo
 • Kategoria III – nagroda specjalna dla studentów o wybitnych osiągnięciach

Organizatorzy podkreślili, że konkurs miał na celu promocję wiedzy o lotnictwie wśród młodych ludzi. Nagroda jest też odpowiedzią na potrzebę wsparcia technologicznego, jakiej wymaga branża lotnicza. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Zwycięzcy konkursu dowiedzieli się, że wśród wielu nagród czeka na nich także możliwość odbycia stażu zawodowego w PLL LOT, zdobycia doświadczenia w pracy w branży lotniczej i zapoznania się z działaniem firmy od wewnątrz. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali też certyfikaty uczestnictwa od LOT-u, które są dla nich ważnym świadectwem wiedzy o lotnictwie.

To wszystko pokazuje, że LOT nie tylko wspiera rozwój polskiego lotnictwa, ale także zachęca młodzież do zdobywania wiedzy na temat awiacji, która jest niezbędna do uzyskania kompetencji potrzebnych w branży lotniczej. Dzięki temu nowe pokolenie polskich lotników będzie miało wsparcie w rozwijaniu swoich umiejętności, a przede wszystkim będzie mogło realizować swoje marzenia o lataniu.

Wyniki konkursu i uczestnicy

Konkurs zgromadził ponad 50 prac naukowych napisanych przez studentów z całej Polski. Uczestnicy zmagań wykazali się wyjątkową wiedzą na temat zastosowań technologicznych w branży lotniczej. Kapituła konkursowa przyznała następujące nagrody:

 • I miejsce: Jan Kowalski, studenci politechniki poznańskiej
 • II miejsce: Agnieszka Wiśniewska, studentka politechniki warszawskiej
 • III miejsce: Adam Nowak, student Politechniki Gdańskiej

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Dzięki ich pracom możemy mieć pewność, że młode pokolenie inżynierów wniesie wkład w rozwój branży lotniczej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili swój czas i energię na napisanie prac. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości zasłużą sobie na miano wybitnych naukowców.

Efektywność w lotnictwie – wyniki Politechniki Rzeszowskiej

Dwie nagrodzone prace skupiają się na tak istotnym zagadnieniu jak efektywność wykorzystania samolotu w fazie startu i lądowania, które są najbardziej intensywnymi etapami operacji lotniczych. Celem obu studiów było przedstawienie możliwości ograniczenia wpływu lotnictwa na środowisko naturalne. Obie prace:

 • Aleksandry Pasik, „Concept of curved precision approach based on GLS and its influence on flight and airspace efficiency”
 • Dawida Wirteka, „Analiza możliwości poprawy charakterystyk operacyjnych samolotu w fazie podejścia do lądowania”

Zostały wyróżnione przez Komisję Ekspertów za wysoki poziom merytoryczny i jakościowe opracowanie problemu. Wyniki badań przedstawione w pracach mogą stanowić cenne wsparcie dla przemysłu lotniczego w procesie optymalizacji operacji lotniczych, a przy tym przyczyniać się do ograniczenia wpływu na środowisko naturalne.

Opracowania powstałe na Politechnice Rzeszowskiej wniosły wkład w rozwój branży lotniczej, pozwalając zarówno zwiększyć efektywność operacji lotniczych, jak i zmniejszyć ich wpływ na środowisko naturalne.

Program stażowy PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują młodym ludziom szansę rozwijania swojej kariery zawodowej w ramach ich programu stażowego. Program ten gwarantuje uczestnikom niezapomniane doświadczenia, nowe umiejętności oraz możliwość rozwoju w dynamicznej organizacji.

Uczestnicy programu stażowego odkryją swoje zainteresowania i zyskają wiedzę w wielu dziedzinach. Będą oni mieli także okazję poznać zarządzanie lotniskiem, zarządzanie procesami, zarządzanie produktem i wiele innych.

Program stażowy PLL LOT obejmuje szeroki zakres kompetencji, w których uczestnicy będą mogli się rozwijać. Obejmuje to następujące:

 • Marketing
 • Sprzedaż
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Zarządzanie procesami
 • Komunikacja
 • Zarządzanie ryzykiem
 • Zarządzanie produktem
 • Zarządzanie lotniskiem

Udział w programie stażowym to wspaniała okazja do poznania nowych możliwości rozwoju oraz nawiązania cennych kontaktów. Korzyści płynące z programu stażowego rzucają również światło na to, jak wygląda rzeczywistość w lotnictwie pasażerskim.

PLL LOT zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału w programie stażowym, który oferuje młodym ludziom szansę zdobycia cennego doświadczenia i wiedzy w dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej. Uczestnicy programu mają również okazję poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz nawiązać nowe kontakty.

Polskie Linie Lotnicze LOT są przekonane, że program stażowy stanowi doskonałą okazję do rozwoju i nabycia nowych umiejętności, a także pomaga młodym ludziom w osiągnięciu ich celów karierowych. Dzięki temu programowi uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać swoje talenty i umiejętności w dynamicznym i nowoczesnym przedsiębiorstwie lotniczym.

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują unikalne możliwości, dzięki którym stażyści mogą uzyskać wyjątkowe doświadczenie zawodowe i wiedzę, które pozwolą im w przyszłości założyć własną działalność lub podjąć pracę w innych firmach, aby osiągnąć sukces.

PLL LOT to doskonała okazja dla młodych ludzi do wyboru wyjątkowej ścieżki kariery, która może ich zaprowadzić na szczyty lotniczego biznesu. Program stażowy oferuje wyjątkowe możliwości, dzięki którym stażyści mogą zdobyć wiedzę i doświadczenie, aby osiągnąć sukces w przyszłości.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version