Polityka

Zwycięzcy konkursu `Moje podwórko jest w Europie”: Gratulacje!


Polska Agencja Prasowa rozstrzygnęła konkurs „Moje podwórko jest w Europie”. O zwycięstwo rywalizowało ponad stu uczestników, którzy przesłali filmy i galerie zdjęć pokazujące, jak fundusze europejskie zmieniły ich otoczenie.

Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszą pracę pokazującą, jak fundusze europejskie wpływają na codzienne życie Polaków i rozwój ich lokalnego otoczenia. Jury wybierało najciekawszy projekt spośród filmów i zdjęć przygotowanych przez zespoły składające się z co najmniej trzech osób. W konkursie wzięło udział 111 uczestników. 

Zwyciężył reportaż, w którym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, LO im. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim pytają mieszkańców miasta o najważniejsze dla siebie inwestycje zrealizowane z uziałem funduszy europejskich. Główna nagroda – 3 tys. zł trafi do zespołu w składzie: Milena Piechaczek, Alicja Pukowiec, Klaudia Przyczka, Magdalena Kucza, Amelia Kaczmarz.

Drugie miejsce zdobyli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy za film pokazujący najważniejsze dla autorów inwestycje zrealizowane ze wsparciem UE. Konkursowa praca została wykonana przez Tomasza Szymańskiego, Idę Czyżykowską i Julię Kempczyńską. 

Trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół, Technikum im. Księcia Bolka II w Strzegomiu. Jury doceniło ciekawe podejście do realizacji filmu, którego autorami są: Adam Kiełbasa, Dawid Andrzejak, Ewa Lipińska, Krzysztof Zbyrowski, Maja Kalinowska, Natan Wojtasik. 

Lista nagrodzonych uczestników konkursu

  • I miejsce: Alicja Nowak
  • II miejsce: Jan Kowalski
  • III miejsce: Piotr Nowak
  • Wyróżnienie: Julia, Szymon oraz Jakub Dłuski

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version