Zwycięzcy Nagrody w Edukacyjnym Konkursie na Najlepszy Scenariusz Rozprawy Sądowej
Polityka

Zwycięzcy Nagrody w Edukacyjnym Konkursie na Najlepszy Scenariusz Rozprawy Sądowej

Lista laureatów:

  • I miejsce – Mateusz Wojtyna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Limanowej
  • II miejsce – Michał Jaskulski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Limanowej
  • Wyróżnienie – Jakub Błażejewski, Zespół Szkół im. Jana Zamoyskiego w Żurawicy
  • Wyróżnienie – Jakub Głogowski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Staszowie
  • Wyróżnienie – Szymon Szymański, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Chmielniku

Zwycięskie prace otrzymały nagrody rzeczowe, które wręczył wiceminister Marcin Warchoł. – Zajęcia zrealizowane w ramach programu dostarczyły młodym ludziom nie tylko wiedzy z zakresu prawa, ale przede wszystkim zachęciły do kreatywnego myślenia, ucząc ich, jak wykorzystać w praktyce wiedzę teoretyczną – powiedział wiceminister Marcin Warchoł. – Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i umiejętności wszystkich uczestników, a szczególnie laureatów, którzy wykazali się nie tylko wiedzą, ale również kreatywnością i umiejętnościami aktorskimi.

Program edukacyjny „Problemy prawa? Prosta sprawa!” jest kontynuacją działań Ministerstwa Sprawiedliwości skierowanych do młodzieży, mających na celu propagowanie wiedzy prawnej. Uczestnicy projektu mają szansę na poznanie zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a także na zdobycie wiedzy z zakresu procedury sądowej. Dzięki temu mogą poznać swoje prawa i obowiązki oraz nabyć umiejętności niezbędne do obrony ich interesów.

Dalsza edycja programu „Problemy prawa? Prosta sprawa!” zaplanowana została na jesień 2021 roku. Ministerstwo Sprawiedliwości zachęca wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do skorzystania z tej okazji i wzięcia udziału w projekcie. To doskonała okazja do poznania i zgłębienia wiedzy prawnej oraz sprawdzenia swoich umiejętności.

Ministerstwo Sprawiedliwości działa nie tylko na rzecz edukacji w zakresie prawa, ale również zapewnia dostęp do informacji prawnych wspomagających prace sądów, prokuratur, organów policji oraz ułatwiających obywatelom kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Ponadto Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi działania mające na celu ułatwienie dostępu do wiedzy prawnej i wspieranie obywateli w realizacji ich praw.

Niezależnie od tego, czy podejmujecie studia na kierunku prawo, czy nie, warto śledzić aktualne zmiany w tym zakresie oraz wykorzystać wszelkie dostępne źródła informacji, aby zgłębić swoją wiedzę prawną. Ministerstwo Sprawiedliwości dostarcza ważnych informacji na swojej stronie internetowej i zachęca do korzystania z nich wszystkich zainteresowanych.

Nagrodzeni Uczniowie

  • XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy w Gdańsku
  • IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach
  • II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie
  • Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie
  • Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy również do udziału w kolejnych konkursach.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ