Śródmieście Wejherowa przeszło metamorfozę
Polityka

Śródmieście Wejherowa przeszło metamorfozę

Wcześniej na tym terenie znajdował się parking w złym stanie technicznym, a przejazd do ul. Parkowej był uciążliwy dla mieszkańców. Powstały po modernizacji ciąg pieszo-jezdny będzie w pełni bezpieczny, gdyż przebudowano przejście dla pieszych w ulicy Parkowej i przesunięto wjazd do parku. Na parkingu przy ul. Mickiewicza powstały ogrody deszczowe, udało się też dokonać kolejnych nasadzeń. Wspólnie ze starostwem miasto wyremontowało także chodnik w ul. Mickiewicza.

Jak podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, inwestycja jest jednym z elementów dużego projektu dotyczącego rewitalizacji śródmieścia, prowadzonego przez miasto etapami od wielu lat.

„Ten teren, do tej pory niezagospodarowany i zaniedbany, zyskał nowy blask. Właściciele posesji zyskali dojazd, a dla mieszkańców powstało bezpieczne przejście z placu Jakuba Wejhera do parku. Mam nadzieję, że ta przestrzeń w centrum miasta spodoba się mieszkańcom” – dodaje prezydent.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł, w tym ok. 80 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Inwestycja w Wejherowie jest częścią pomorskiego metropolitalnego programu rewitalizacyjnego, dzięki któremu metamorfozę przechodzi 13 dzielnic w ośmiu miastach: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Tczewie, Rumi, Pucku, Wejherowie i Żukowie. Wartość wszystkich projektów to 361 mln zł, w tym 188 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ