Amazon wprowadza nowe, jak dotąd najlepiej brzmiące, Echo Dot
Nauka i technika

Amazon wprowadza nowe, jak dotąd najlepiej brzmiące, Echo Dot

WARSZAWA – 26 października 2022 r. – Amazon ogłosił dzisiaj, że nowa, międzynarodowa wersja Echo Dot jest gotowa do wysyłki do klientów w Polsce. Klienci mogą komunikować się z Alexą w języku angielskim (wariant amerykański), aby mieć dostęp do polskich wiadomości i stacji radiowych, informacji lokalnych oraz innych, popularnych funkcji Alexy, takich jak minutniki, alarmy, prognoza pogody, funkcje sterowania inteligentnym domem i prowadzenie rozmów pomiędzy urządzeniami Alexa.

„Dzięki doskonałemu wtapianiu się w otoczenie, urządzenie ułatwia codzienne życie, kiedy tego potrzebujesz, a następnie znika w tle, gdy nie jest już potrzebne. Tym właśnie kierowaliśmy się, projektując nową generację urządzeń Echo – powiedział Eric Saarnio, wiceprezes Amazon Devices International. – Dzięki ulepszonemu dźwiękowi i kompaktowej obudowie nasze nowe urządzenie zapewnia klientom więcej możliwości bezproblemowego wykorzystania Alexy w codziennym życiu. Dzięki nowym czujnikom i technologii wbudowanej w Echo Dot klienci mogą skorzystać z Alexy na jeszcze więcej sposobów”.

Nowe Echo Dot – lepszy dźwięk, nowy czujnik temperatury i sterowanie dotykowe

Całkowicie nowa, międzynarodowa wersja Echo Dot jest najmocniejsza z dotychczasowych. Nowa technologia audio to specjalnie opracowany, pełnozakresowy przetwornik i głośnik o najwyższym wychyleniu membrany spośród wszystkich urządzeń Echo Dot. Zapewnia czysty wokal i nawet dwa razy więcej basu w porównaniu z poprzednią generacją, a wszystko to zamknięte w dobrze znanej, kompaktowej, kulistej obudowie.

Międzynarodowa wersja Echo Dot ma również nowe czujniki, które umożliwiają wykorzystanie Alexy w bardziej kontekstowy sposób, np. do tworzenia rutynowych zadań poprzez powierzenie Alexie głosowego sterowania kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami w domu. W nowej generacji dodano również akcelerometr, aby umożliwić sterowanie dotykowe. Dzięki temu wystarczy dotknąć górnej części urządzenia, aby wstrzymać i wznowić odtwarzanie muzyki, wyłączyć alarm minutnika lub zakończyć rozmowę.

Prywatność przede wszystkim

Urządzenia Echo zaprojektowano z myślą o ochronie prywatności, na co składa się wiele poziomów kontroli, m.in. przycisk włączania/wyłączania mikrofonu. Klienci mogą również przeglądać i usuwać nagrania głosowe.

Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji zapewniających transparentność i kontrolę nad Alexą, zapraszamy na stronę: Amazon.com/devicesupport.

Cena i dostępność

Wersja międzynarodowa Echo Dot dostępna jest w grafitowej wersji kolorystycznej za 299,99 zł. Klienci mogą zamówić ją już dziś na stronie Amazon.pl/echodot. Niektóre funkcje Alexy mogą nie być dostępne we wszystkich krajach i językach, ulec zmianie i wymagać oddzielnego opłacenia subskrypcji. W Alexie nie można skonfigurować języka polskiego jako języka sterowania.

Amazon w Polsce

Pomoc Amazon w Ukrainie: link

Amazon działa w Polsce od 2014 roku i stworzył stałe miejsca pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki, a także w biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Centra Rozwoju Technologii Amazon to pionierskie ośrodki badawczo-rozwojowe, które dostarczają innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w produktach i usługach Amazon na całym świecie, m.in. technologię, dzięki której Alexa posługuje się mową. Od 2012 Amazon zainwestował w Polsce roku ponad 12 mld zł, między innymi w infrastrukturę realizacji zamówień i jednostki badawcze, a także w wynagrodzenia dla pracowników. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i usług technicznych, które pomagają małym i średnim firmom docierać do nowych klientów w kraju i za granicą.

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie wprowadził m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i Deklarację Klimatyczną (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe i naszego bloga Aboutamazon.pl oraz śledź nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze @AmazonNewsPL i YouTube.

Źródło informacji: Amazon


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ