Polityka

Prezydent RP Andrzej Duda gościem honorowym Krynica Forum

Konferencja Krynica Forum to odpowiedź na dynamiczne zmiany na scenie globalnej, przede wszystkim wywołane pandemią COVID oraz trwającą krwawą wojną w Ukrainie. Celem wydarzenia jest wzmacnianie bezpieczeństwa, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie dogodnych warunków do nieskrępowanej wymiany myśli oraz merytorycznego sporu.

Pierwsza edycja wydarzenia będzie skupiała się m.in. na drastycznie zmieniającym się obrazie naszego świata oraz zmianach równowagi sił w Europie i na świecie spowodowanych bezprecedensową agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Honorowym gościem Krynica Forum będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wielokrotnie wykazywał się wsparciem narodu ukraińskiego.

Jednym z tematów konferencji w ścieżce tematycznej „bezpieczeństwo i geopolityka” będzie debata Polskiej Agencji Prasowej (PAP), która zaprosiła Tomasza Jędruchowa, korespondenta TVP na Ukrainie, do dyskusji nad dziennikarstwem w dobie konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Jak wygląda codzienna praca reporterska, zdobywanie i weryfikowanie informacji, przemieszczanie się po zagrożonym terenie? Rozmowa będzie dotyczyć m.in. tego, jak na co dzień radzić sobie z emocjami, które towarzyszą ich pracy, oraz z poczuciem zagrożenia własnego życia. Dyskusji będzie towarzyszyła wystawa fotografii wojennych autorstwa m.in. znanego fotografa, szefa redakcji PAP Foto Andrzeja Lange, który opowie o swojej pracy i sile oddziaływania obrazu.

PAP jako jeden z patronów medialnych wydarzenia Krynica Forum zdecydował, że to właśnie podczas najbliższego wydarzenia w Krynicy-Zdroju nastąpi oficjalne otwarcie wystawy fotografów wojennych. W strefie eventowej zostaną zaprezentowane plansze ze zdjęciami z ostatnich miesięcy pokazującymi obecną rzeczywistość za naszą wschodnią granicą w Ukrainie. Cytatem przewodnim wystawy są następujące słowa: „Atakując, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy” – to odezwa, którą wystosował w środę (12.10) w nocy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w drugiej części orędzia w języku rosyjskim skierowanego bezpośrednio do Rosjan.

Wojna w Ukrainie wprowadza nowy kontekst do rywalizacji wielkich mocarstw. Porządek międzynarodowy ulega destabilizacji i jednocześnie kształtuje się nowy. Podczas panelu dyskusyjnego, tzw. „Panelu Ambasadorów” w pierwszym dniu wydarzenia z pewnością padnie pytanie, czy wspomniany porządek świata będzie dwubiegunowy czy wielobiegunowy – to zagadnienie najbardziej rezonuje w ówczesnej rzeczywistości geopolitycznej.

Organizatorem konferencji jest Instytut Kościuszki, wyłącznym Partnerem Programowym Nowa Konfederacja, a Partnerem Tytularnym – Województwo Małopolskie. Miastem gospodarzem Krynica Forum jest Krynica-Zdrój.

Organizatorzy i partnerzy serdecznie zapraszają do rejestracji oraz akredytacji na Krynica Forum. Wstęp dla akredytowanych dziennikarzy za okazaniem ważnej legitymacji prasowej. Formularz akredytacji: LINK

Dowiedz się więcej o Krynica Forum: LINK

Partnerami wydarzenia są: PKN Orlen – Partner Strategiczny, NBP – Partner Złoty, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów – Partner Lokalny. PGE, InPost i Lasy Państwowe – Partnerzy Główni, Alior Bank, Tauron, Miasto Kraków, Grupa Azoty, Bank Pekao S.A., PKO BP, PKP PLK S.A., Enea, PZU, Uniwersytet Rolniczy – Partnerzy Wspierający, Województwo Podkarpackie – Partner Regionalny, oraz PGNiG, Małopolski Fundusz Rozwoju, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Krakowski Park Technologiczny, Kraków Airport, GPW, Polskie Koleje Linowe, DCT GDAŃSK, Port Gdynia – Partnerzy Biznesowi.

Krynica Forum - baner

KONTAKT:

Łukasz Opoka

tel. 663 968 776

e-mail: lukasz.opoka@ik.org.pl

Joanna Świerad

tel. 692 501 499

e-mail: joanna.swierad@ik.org.pl

Źródło informacji: Krynica Forum

 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version