Orange na EFNI: infrastruktura Orange to dzisiaj jeden z krwioobiegów funkcjonowania państwa i gospodarki
Gospodarka / Biznes

Orange na EFNI: infrastruktura Orange to dzisiaj jeden z krwioobiegów funkcjonowania państwa i gospodarki

O tym, jak wygląda to w praktyce, dyskutowali uczestnicy debaty „Wspólne wyzwania biznesu i administracji wobec współczesnych kryzysów” podczas trzeciego dnia Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

„Musimy myśleć o tym, jak utrzymać dotychczasowy poziom świadczenia usług, zapewniając stabilność funkcjonowania państwa ze świadomością, że infrastruktura, którą wnosi Orange to dzisiaj jeden z krwioobiegów funkcjonowania państwa i gospodarki. Ale też chodzi o zapewnianie elementarnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu obywateli” – mówił Witold Drożdż, członek zarządu ds. strategii i spraw korporacyjnych w Orange Polska.

W jego opinii kryzysy ostatnich lat mają charakter globalny, jednak funkcjonowanie firmy określają lokalne warunki oraz sytuacja ekonomiczna Polski.

„Dzisiaj działamy, nawet będąc częścią dużej międzynarodowej organizacji biznesowej, w bardzo określonej geografii, bardzo określonym gorsecie rozwiązań regulacyjno-prawnych i w bardzo konkretnych uwarunkowaniach gospodarczych, dlatego jako przedstawiciele biznesu powinniśmy być stroną procesu decyzyjnego” – podkreślił.

Również zdaniem Katarzyny Pełczyńskiej – Nałęcz, dyrektor Instytutu Strategie 2050, w obliczu kryzysów państwo staje się partnerem niezbędnym do ich skutecznego rozwiązywania, a stabilność procesu podejmowania decyzji ma kluczowe znaczenie.

„Jesteśmy państwem przyfrontowym i frontowym na wojnie ekonomicznej. Są też wewnętrzne zagrożenia – biznes funkcjonuje w wymiarze realnym, tymczasem wkraczamy w erę prymatu polityki nad rynkiem” – zaznaczyła.

Generał Radosław Kujawa, były szef Służby Wywiadu Wojskowego uważa, że nie ma powrotu do świata z 2019 r., a wojna w Ukrainie stała się katalizatorem nowego etapu światowej rywalizacji. 

„Kryzysy powodują dojście do głosu idei populistycznych oraz dezintegracyjnych dla struktur UE i NATO, a także skutkują łatwością w podejmowaniu pochopnych decyzji, które sprawiają, że funkcjonowanie biznesu staje się coraz trudniejsze” – powiedział.

Orange, jako operator infrastruktury niezbędnej Polakom w życiu codziennym, ale także infrastruktury krytycznej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwowego i gospodarki, ma świadomość specyfiki wyzwań związanych z ochroną tej infrastruktury oraz zapewnieniem stabilności i ciągłości działania, niezależnie od zagrożeń.

„Staramy się ze szczególnie wzmożoną uwagą dbać o to, żebyśmy byli w stanie odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniej dziś przewidywalne zagrożenie. Jednak w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości potrzebujemy dialogu i wypracowanych rozwiązań systemowych” – podsumował Witold Drożdż.

XI Europejskie Forum Nowych Idei, największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy odbyło się w dniach 12-14 października w Sopocie.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ