Terminal w Zduńskiej Woli z dofinansowaniem z EFRR
Polityka

Terminal w Zduńskiej Woli z dofinansowaniem z EFRR

Zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu dofinasowania dla PKP Cargo Terminale o 5,7 miliona złotych. W sumie wsparcie na budowę terminala wyniesie 51 mln 700 tys. zł. 

„To przedsięwzięcie niezwykle istotne dla mieszkańców Zduńskiej Woli i najbliższych okolic miasta, ale także dla całego województwa” – powiedział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Prezes PKP Cargo Terminale Hanna Jażdżyk podkreśliła, że terminal uatrakcyjni ofertę przewozową Grupy PKP Cargo i innych kolejowych firm transportowych, ponieważ inwestycja realizowana jest w ciągu międzynarodowego korytarza łączącego nasze bałtyckie porty w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu z portami basenu Morza Adriatyckiego.

„Terminal spowoduje również znaczne podniesienie jakości usług logistycznych świadczonych przez kolej, gdyż w środkowej Polsce brakuje takiego nowoczesnego obiektu. Przez to powinno wzrosnąć również zainteresowanie transportem multimodalnym ze strony polskich i zagranicznych podmiotów” – wskazała Jażdżyk.

Prace przy budowie nowoczesnego terminalu przeładunkowego w Karsznicach już się rozpoczęły. Całkowita wartość inwestycji to prawie 128 mln 600 tys. zł. Na należącym do kolei terenie o powierzchni 22 hektarów powstaną dwie suwnice bramowe, dziewięć torów, place rozładunkowe i magazynowe, a także infrastruktura towarzysząca, w tym drogi i parkingi. Zgodnie z umową, terminal ma zostać oddany do użytku z końcem października 2023 roku.

Terminal będzie zapewniał kompleksową obsługę logistyczną połączeń kontenerowych na Nowym Jedwabnym Szlaku w relacji Chiny – Europa, a także z portów bałtyckich na południe naszego kraju i cały region środkowoeuropejski.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ