MS: nowy pawilon penitencjarny i udogodnienia dla Służby Więziennej w Nysie (komunikat)
Polityka

MS: nowy pawilon penitencjarny i udogodnienia dla Służby Więziennej w Nysie (komunikat)

– Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

W Zakładzie Karnym w Nysie rozpoczyna się budowa nowego pawilonu penitencjarnego. W rozpoczęciu inwestycji i towarzyszącej mu konferencji wziął udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Pawilon, w którym będzie miejsce dla ponad 200 osadzonych, zostanie w całości sfinansowany ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Przywięziennych Zakładów Pracy. Cała inwestycja kosztować ma ok. 45 mln złotych.

„Inwestycję rozpoczynamy, by zapewnić bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki pracy funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej. Chcemy ich też wyposażyć w najnowocześniejsze technologie zabezpieczające dostępne na rynku. Nowy pawilon to oczywiście także możliwość skuteczniej resocjalizacji osadzonych i praca dla mieszkańców Nysy” – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Podkreślił, że to jedna z największych inwestycji więziennictwa w kraju, a dzięki przyjęciu w ostatnim czasie programu „Nowoczesne Więziennictwo”, przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości m.in. nowe inwestycje i rozwiązania prawne składają się na kompleksowy program reform i powodują, że w więziennictwie wiele się zmienia na lepsze.

W uroczystości udział wzięli też wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł z Opolszczyzny Janusz Kowalski oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.

Rozpoczęta 26 września inwestycja obejmuje także m.in.: budowę placu spacerowego dla osadzonych, budowę kompleksu sal widzeń, rozbudowę wartowni, przebudowę budynku administracji i boiska sportowego. Całość ma zostać zakończona w 2024 roku.

Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz energooszczędnych źródeł energii elektrycznej i cieplnej znacząco wpłynie dodatkowo na zmniejszenie kosztów eksploatacji Zakładu Karnego w Nysie.

Nowa inwestycja sprzyjać też będzie dobrym warunkom prowadzenia edukacji i skutecznej terapii osadzonych, którzy tego wymagają.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/ godl/


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ