Do nich należy przyszłość nauki – znamy tegorocznych laureatów i stypendystów ADAMED SmartUP
Nauka i technika

Do nich należy przyszłość nauki – znamy tegorocznych laureatów i stypendystów ADAMED SmartUP

Fundacja Adamed od 2014 roku wspiera uczniów w rozwoju – popularyzuje naukę, organizuje bezpłatne warsztaty oraz program stypendialny ADAMED SmartUP. Do ośmiu edycji programu zarejestrowało się prawie 60.000 osób, spośród których 400 uczestniczyło w obozach naukowych. Spośród uczestników tegorocznego obozu wybrano właśnie 10 laureatów, którzy otrzymają wsparcie – program indywidualnych konsultacji, dostosowanych do wybranej ścieżki rozwoju.

„Do nauki należy przyszłość. To dzięki niej pokonaliśmy trudności w trakcie pandemii, odpowiemy również na nadchodzące wyzwania: kryzys energetyczny, ocieplenie klimatu czy dezinformację w internecie. Jak mawiała Maria Skłodowska-Curie: >>W życiu nie należy się niczego bać, należy wszystko rozumieć<<. I tego właśnie życzę wam – absolwentom ADAMED SmartUP – żebyście wiedzieli coraz więcej i zmieniali świat na lepsze” – powiedziała podczas gali dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, prezes zarządu Fundacji Adamed.

Nazwiska laureatów 8. edycji programu ogłoszono podczas gali finałowej, która odbyła się 13 września w Warszawie. Zostali nimi:

1. Antoni Bartkowiak z Kielc – Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach,

2. Jakub Borowicz ze Złotego Potoku – IX Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Częstochowie,

3. Mikołaj Cichoń z Katowic – VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach,

4. Aleksandra Kobyłecka z Łodzi – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie,

5. Oskar Leksa z Kielc – Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach,

6. Anna Olszak z Gliwic – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach,

7. Jak Skiba z Warszawy – XIV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Warszawie,

8. Krystian Skowron z Andrychowa – V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej,

9. Julia Sosińska z Poznania – Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,

10.Andrzej Wrzesiński z Radziejowa – Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Łokietka w Radziejowie.

„Program ADAMED SmartUP od początku był tworzony, aby budować poczucie wspólnoty. To nie tylko poszerzanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Niezwykle cieszy mnie, że co roku dołącza do nas kolejne grono inspirujących ludzi” – mówi Katarzyna Dubno, członek zarządu Fundacji Adamed.

Tegoroczna laureatka, Julia Sosińska skomentowała: „Program zmienił moje podejście do nauki. Zauważyłam, że aby rozwijać się wszechstronnie nie można ograniczać się do jednej dziedziny, lecz czerpać wiedzę z wielu źródeł”.

Otrzymanie tytułu laureata to nie koniec przygody z programem. Po roku konsultacji troje uczestników otrzyma wsparcie finansowe. W tym roku stypendia w wysokości 40 tys. zł otrzymali: Mateusz Jarek z Łazisk Górnych, Adrianna Jażdżewska z Gdańska i Patryk Wekwejt z Ostrołęki. Dofinansowanie mogą przeznaczyć na swój rozwój naukowy.

Rekrutacja do kolejnej edycji trwa

Co roku Fundacja Adamed zaprasza uczniów w wieku 14-18 lat, którzy pasjonują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi, do podjęcia wyzwania w naukowej grze online. Tegoroczna rozgrywka, z fabułą osadzoną w uniwersum kosmosu, jest pierwszym etapem rekrutacji do programu stypendialnego. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się do ADAMED SmartUP i rozpocząć grę poprzez stronę www.adamedsmartup.pl. Będzie ona otwarta do 15 stycznia 2023 roku.

Źródło informacji: Fundacja Adamed

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Ciasteczko
AKCEPTUJĘ